Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na kwiecień 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka na laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5500M, 5600M, 5700M, karty 1650 Gdd6r, 1650 Ti, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii oficjalnie mają pojawić się na polskim rynku w maju, zobaczymy jeszcze jak z realną dostępnością. Spodziewałbym się raczej wyższych cen niż obecne m.in. z powodu słabej złotówki, podatku od nowości, który zawsze występuje w Polsce i problemach z transportem sprzętu do Europy.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy w x-komie, RTV EURO AGD, OleOle czasem też idzie coś złapać w avans czy mediamarkcie. Sytuacja jest dynamiczna, więc dużo zmieniam na listach, więc żebyście się nie dziwili, że wczoraj taki laptop był, a dzisiaj już nie, bo z jednej strony jesteśmy na progu nowych generacji laptopów z drugiej w związku z tym, że Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło 180 mln zł na dotacje na laptopy dla uczniów i nauczycieli oraz pracą zdalną wielu osób sporo z tego szybko schodzi, a sklepy i hurtownicy też wykorzystują zwiększony popyt co widać nie tylko po dostępności, ale przede wszystkim po cenach.

Chciałbym również w obecnej sytuacji związanej ze światową pandemią wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkim Wykopowiczom życzyć zdrowia i byście na siebie uważali oraz niepotrzebnie nie narażali. ʕʔ
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 253
  • Odpowiedz
@Pustulka:
Dzień dobry, czy mogłabym prosic Pana o pomoc?
Szukam laptopa do grania, budzet do 6 tysiecy. Nie musi to byc cud techniki, byle byl sprawny, wydajny i nie bede musiala kupowac nowego za rok czy dwa. Nie orientuje sie za bardzo na rynku, ale zrobilam wstepny research i te laptopy/parametry sie pojawily:
1) Asus TUF Gaming A15, ryzen 7 4800h, 8GB DDR4 RAM, Nvidia RTX 2060
Dostawa za ok. 60
  • Odpowiedz
@dowa:

Szukam laptopa do grania, budzet do 6 tysiecy. Nie musi to byc cud techniki, byle byl sprawny, wydajny i nie bede musiala kupowac nowego za rok czy dwa.


Najprawdopodobniej wziąłbym nowego HP Omena 15 z ryzenem 4800H i 1660 Ti lub RTX2060. 3 rok dodatkowy gwarancji pewnie też nie kosztowałby dużo na infolinii.

Numery modelu do Wysp Brytyjskich to:
HP Omen 15-en0008na
HP Omen 15-en0006na
dla Luksemburga kod może się
  • Odpowiedz
czesc, czy jak mi sie telefon polaczyl z siecia kraju spoza UE i nabilo mi koszty, to moge walczyć o umożenie kosztów? Byłem w Grecji na Korfu, a mam opłaty za roaming z Albanii, gdzie ani nie przejeżdzałem przez ten kraj, ani w nim nie byłem. Musiało złapac przypadkiem, czego nie wyłapałem, chociaż patrzyłem czy jest VodafoneGR i w wiekszości był. #pytanie #pytaniedoeksperta #roaming
  • Odpowiedz