Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na kwiecień 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka na laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5500M, 5600M, 5700M, karty 1650 Gdd6r, 1650 Ti, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii oficjalnie mają pojawić się na polskim rynku w maju, zobaczymy jeszcze jak z realną dostępnością. Spodziewałbym się raczej wyższych cen niż obecne m.in. z powodu słabej złotówki, podatku od nowości, który zawsze występuje w Polsce i problemach z transportem sprzętu do Europy.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy w x-komie, RTV EURO AGD, OleOle czasem też idzie coś złapać w avans czy mediamarkcie. Sytuacja jest dynamiczna, więc dużo zmieniam na listach, więc żebyście się nie dziwili, że wczoraj taki laptop był, a dzisiaj już nie, bo z jednej strony jesteśmy na progu nowych generacji laptopów z drugiej w związku z tym, że Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło 180 mln zł na dotacje na laptopy dla uczniów i nauczycieli oraz pracą zdalną wielu osób sporo z tego szybko schodzi, a sklepy i hurtownicy też wykorzystują zwiększony popyt co widać nie tylko po dostępności, ale przede wszystkim po cenach.

Chciałbym również w obecnej sytuacji związanej ze światową pandemią wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkim Wykopowiczom życzyć zdrowia i byście na siebie uważali oraz niepotrzebnie nie narażali. ʕʔ
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 253
@Rodzer: jeżeli uwzględnisz, że po voucherze będzie ciebie kosztował 3449 zł z systemem to powiedzmy, że tak.
@tekon:

Chciałem laptopa który mi pociągnie obróbkę filmów/zdjęć,

wszystko z gtx 1650 - wydaje mi się że wystarczy na moje wymagania

@tekon: https://pl-store.acer.com/predator-triton-300-gaming-laptop-pt315-51-czarny-2

Uzasadnienie:
- najdłuższe czasy pracy na baterii
- niezła matryca do obróbki(jak na laptop)
- 6 rdzeniowe i7 pod obróbkę filmów
- 1TB SSD
- miejsce na 3 dysk
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: po pierwsze - dziękuję! idealnie trafiłeś w mój gust (ʘʘ) serio. Przeżyję ten znaczek, ale ogólnie jest ta prostota której chciałem. Aspire 7 patrzyłem, ale słabo u niego z odwzorowaniem koloru.
Jednakże tak jak napisałeś i czytałem - jest chyba dość głośny.
Pytanie - czy wiesz może czy zawsze go będę słyszał (czytaj: siedząc na wykładzie i robiąc notatki, pracując na prostych programach, przeglądając Internet) czy
Pytanie - czy wiesz może czy zawsze go będę słyszał (czytaj: siedząc na wykładzie i robiąc notatki, pracując na prostych programach, przeglądając Internet)


@tekon: Będzie go słychać jak masz dobre ucho, ale do takich rzeczy bierze się 14-sto calowego ultrabooka ważącego 1-1.4kg

I mam w takim wypadku drugie pytanie do Ciebie (jeżeli możesz): gdybyś nie patrzył na wygląd co byś polecił? (poza pavilionem, przez vouchery)

Uwzględniając twoje wymagania ze znośną matrycą
@Pustulka: mam dość głupie pytanie: da się cokolwiek polecić do 100zł?
Laptop ma wyłącznie służyć do odpalania Worda, bo jest kupowany dla osoby, która wróciła z odwyku i chciałaby się czymś zająć.
Z przyzwyczajenia jestem przywiązany do Thinkpadów i znalazłem takiego r61 :https://allegro.pl/oferta/d1241-laptop-lenovo-r61-c2d-t7100-2x1-8-2gb-ram-8915633618
Jak myślisz, to spoko cena za laptopa z T7100 czy raczej poszukać czegoś lepszego?
@Codetard:

dysków i ramów Ci u mnie dostatek, uczelniany helpdesk here


Tylko tutaj dyski 2,5" i kości so-dimm ddr3.

Fujitsu będą mniej trwałe, bo obudowy mocno plastikowate, przeglądaj latitudy, thinkpady i elitebooki oparte o intele pierwszej i drugiej generacji(większy skok).
Trochę gorącawy i nie należy do najcichszych, ale za 4399 zł w x-komie pojawił się acer nitro 5 z i7-9750h i GTX 1660 Ti z 32GB ram czyli coś dla osób potrzebujących tak dużych ilości ramu i nie chcących się bawić w wymianę samemu - link

Adnotacja:
- matryca jest raczej słaba, dla grafika się nie nadaje
- wersja z 8GB ramu kosztuje 3899 zł - link + druga nowa 8GB kość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: Acer Predator Triton 300 - mój gust, w budżecie się mieści, bebechy te które chciałem, matryca też elegancka. A z głośnością jakoś to będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że będzie mi długo służył (ʘʘ)
Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy w x-komie, RTV EURO AGD, OleOle czasem też idzie coś złapać w avans czy mediamarkcie.


@Pustulka: Ostatnio to taka "promocja" że na x-kom laptop w tydzien podrożał z 2399 na 3399zł więc tak średnio bym powiedział.
Jak oceniasz zmianę cen w trakcie trwania kryzysu? Warto kupić teraz czy jeszcze trochę poczekać?


@zaciekly_azot: To zależy po jakiej cenie i co się trafi oraz czego się szuka.

Np. popularny 14 calowy Acer Swift:
z 4500U(6 rdzeni bez HT) z 256GB od €600 ~ uwzględniając Polski VAT 2826 zł, polską cenę pewnie 2849 zł
z 4700U(8 rdzeni bez HT) z 512GB za €800 ~ uwzględniając Polski VAT 3767 zł, polską