Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na kwiecień 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka na laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5500M, 5600M, 5700M, karty 1650 Gdd6r, 1650 Ti, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii oficjalnie mają pojawić się na polskim rynku w maju, zobaczymy jeszcze jak z realną dostępnością. Spodziewałbym się raczej wyższych cen niż obecne m.in. z powodu słabej złotówki, podatku od nowości, który zawsze występuje w Polsce i problemach z transportem sprzętu do Europy.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy w x-komie, RTV EURO AGD, OleOle czasem też idzie coś złapać w avans czy mediamarkcie. Sytuacja jest dynamiczna, więc dużo zmieniam na listach, więc żebyście się nie dziwili, że wczoraj taki laptop był, a dzisiaj już nie, bo z jednej strony jesteśmy na progu nowych generacji laptopów z drugiej w związku z tym, że Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło 180 mln zł na dotacje na laptopy dla uczniów i nauczycieli oraz pracą zdalną wielu osób sporo z tego szybko schodzi, a sklepy i hurtownicy też wykorzystują zwiększony popyt co widać nie tylko po dostępności, ale przede wszystkim po cenach.

Chciałbym również w obecnej sytuacji związanej ze światową pandemią wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkim Wykopowiczom życzyć zdrowia i byście na siebie uważali oraz niepotrzebnie nie narażali. ʕʔ
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 253
@Pustulka napisze otwarcie kupujemy aktualnie takiego który jest dostępny :D #!$%@? jest taka nędza z #!$%@?ą na rynku laptopów aktualnie . Poleasingi brylują do 2000 zł. A powyżej ciężko wychaczyć. Wszystkie duże dystro wycyckały się z laptopów do 3k brutto. To co zostało to xkomy morele oleole itp.
@Rodzer: Z tym, że oni go kupowali z voucherem i gdy był za 2400-2600 zł czyli ostatecznie 2000-2200 zł. Za 2999 zł minus voucher to lepiej wziąć paviliona z GTX1650 i 144Hz matrycą. albo tego na którego jest zwrot 650 zł z GTX 1660 Ti max-q czyli ostatecznie 2849 zł i dokupić drugą 8 GB kość na własną rękę.

@Pustulka Kupiłem tego 2go czekam na dostawę. Piszesz że można dokupić drugą
Kupiłem tego 2go czekam na dostawę. Piszesz że można dokupić drugą kość 8GB na własną rękę. W info na stronie jest 2 ogółem/wolne 0?


@jancelek: Miałem na myśli paviliony z intelem tam jest jedna ósemka, ryzeny, które ostatnio wrzucałem mają dwie czwórki, więc oba sloty są zajęte.

a w innych krajach eu pójdzie coś szybciej dostać? Widziałem że np msi z 10th gen w USA już w kwietniu wysyłają


@KingFight:
napisze otwarcie kupujemy aktualnie takiego który jest dostępny :D


@kleksiq: No niestety tak to wygląda, nie ma sił już tego cały czas zmieniać po kilka razy, jak mi po kilku godzinach znikają z zestawienia po czym ktoś taki mi pisze jakby to była moja wina, że ludzie je wykupują czy sklepy podnoszą ceny:

Ale gowno wrzutka. Żadna z cen nie dziala wszystko wyprzedane albo nieaktualne. Lol
Trzeba baterię odpinać?


Nie, wystarczy, że wyłączysz komputer i wypniesz kabel od zasilacza.

a gdzie kupić tak tanio RAM, na co patrzeć przy kupnie


@mscycling: Możesz kupić używany na allegro. Kość sodimm, ddr4, o takiej samej częstotliwości i zbliżonych opóźnieniach, nie musi być tej samej firmy. Opóźnienia i częstotliwość znajdziesz np. w programie cpu-z jak już będziesz miał fizycznie laptop.

i jak to zmienić?


Najczęściej zwyczajnie zdjąć(odkręcić śrubki, wyjąć z zatrzasków)
Skąd takie duże ceny ThinkPadów? Bardzo podoba mi się T490s którego ceny wahają się w okolicach 6k, gdzie dell Vostro o podobnej specyfikacji kosztuje 4.5k. Warto aż tyle dopłacać za ThinkPada?
@Parseval:
T490s rywalizuje z Latitudami 74XX one jakoś dużo tańsze nie są, Vostro to niska seria, już prędzej zastanawiałbym się nad latitudem 5400, 5401, thinkpadem t495.

A jak chcesz biznesówkę, ale dużo nie płacić to bym zwyczajnie wziął outlete/refurb elitebooka 840 g6 za 2500-3000 zł z ebaya.co.uk czy z allegro od okolicznego z jak najdłuższą gwarancją, większość 26-34 miesiące międzynarodowego door 2 doora.
@Pustulka 1. Jest sens się w to bawić jak biorę na firmę i w sumie mnie te +200zł za dodatkowe 16GB w xkomie wyjdzie 162zł? 2. Warto dopłacić 100zł do dysku dodatkowego 480GB SSD? 3. Czy lepiej mieć te gwarancję HP? 4. Wiesz moze czy majac gwarancje XKOM mozna przedłużyć gwarancje na infolinii HP? 5. Rozumiem, ze na te po przerobce tez obowiązują voucher?