Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na kwiecień 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka na laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5500M, 5600M, 5700M, karty 1650 Gdd6r, 1650 Ti, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii oficjalnie mają pojawić się na polskim rynku w maju, zobaczymy jeszcze jak z realną dostępnością. Spodziewałbym się raczej wyższych cen niż obecne m.in. z powodu słabej złotówki, podatku od nowości, który zawsze występuje w Polsce i problemach z transportem sprzętu do Europy.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy w x-komie, RTV EURO AGD, OleOle czasem też idzie coś złapać w avans czy mediamarkcie. Sytuacja jest dynamiczna, więc dużo zmieniam na listach, więc żebyście się nie dziwili, że wczoraj taki laptop był, a dzisiaj już nie, bo z jednej strony jesteśmy na progu nowych generacji laptopów z drugiej w związku z tym, że Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło 180 mln zł na dotacje na laptopy dla uczniów i nauczycieli oraz pracą zdalną wielu osób sporo z tego szybko schodzi, a sklepy i hurtownicy też wykorzystują zwiększony popyt co widać nie tylko po dostępności, ale przede wszystkim po cenach.

Chciałbym również w obecnej sytuacji związanej ze światową pandemią wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkim Wykopowiczom życzyć zdrowia i byście na siebie uważali oraz niepotrzebnie nie narażali. ʕʔ
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 253
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: będziesz miał czas do odśwież proszę. Mega quality content ktory pozwolił mi złożyć kompa ale jeszcze szukam nowego GPU :)
Co byś polecił do 1-2k do obróbki filmów? Mam GTX1050ti 4gb i dziwię się że jako tako daje radę. Chciałbym coś bezgłośnego. Żeby wentylator się nie załączał przy pulpicie i prostych grach. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Pustulka: rok temu kupiłem z Twoje polecenia Fujitsu E744, który wciąż polecasz dla tańszego przedziału. Jestem typ lapkiem zauroczony, uważam że to bardzo solidna marka. Niestety trochę mi brakuje tej marki w Twoich drożdżych zestawieniach. Z czego to wynika? Wiem, że ta marka wciąż wydaje laptopy kolejnych generacji, które są powiedzmy następcami mojego modelu. Świat laptopów nie kończy się na HP/Dell/Lenovo chociaż zdaje sobie sprawę, że są najpopularniejsze.
  • Odpowiedz
Co byś polecił do 1-2k do obróbki filmów?


@borrow: Rozumiem, że masz resztę rzeczy skoro posiadasz PC i potrzebowałbyś procesor, płytę i pamięć oraz ewentualnie jakiś cichy wentylator(scythe'a są w miarę ciche Ninja 5 lub słabszy Mugen 5 ten mógłbyś poszukać używany).
  • Odpowiedz
podkręcenie w tym przypadku niczego nie da


@Marek1991: Masz rację, zapomniałem, że zmiana power limitu w afterburnerze tutaj nic nie daje, bo sterownik i tak trzyma kartę w limitach, więc zostaje tylko, przerobienie sterowników lub flashowanie na pełną wersję by je zdjąć lub zwyczajnie zabawa w undervolting ze zmianą całej krzywej i lekkie OC by zmieścić się w limicie.
  • Odpowiedz
@Pustulka: dzięki, zaoszczędziłeś mi sporo czasu. musiałem wybrać laptopa dla teściowej w przedziale 1500-2000 i z listy marcowej wybrałem coś. Bardzo się przydało :)
  • Odpowiedz