Wpis z mikrobloga

@nyszom: ale wszyscy to wiedzą i jest to #!$%@?, zgoda pełna. Nie zmienia to faktu, że cała akcja szkalowania policji wynika WYŁĄCZNIE z dziecięcego buntu i tupania nóżką. #!$%@?, że mają rację, nie ma podstawy prawnej żeby mnie okrzyczeć to go nie lubię i pokażę mu język. #!$%@?, ile wy macie lat? xD
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: człowieku, jeżeli ty masz szacunek do ludzi, którzy bezprawnie wykorzystują władzę, żeby gnębić innych, a sami nie mają jaj, żeby się postawić się debilnym przełożonym, to wynika to WYŁĄCZNIE z tego, że nie masz szacunku do samego siebie.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: bezprawnie - na podstawie wątpliwych i sprzecznych interpretacji rozporządzeń, których zgodność z aktami wyższych rzędów jest powszechnie podważana
gnębić - w arbitralny sposób nakładać środki przymusu i kary, w sposób bezprawny (patrz definicja wyżej)
  • Odpowiedz
@nyszom: ale jakie ty chcesz merytoryczne argumenty na ten wysryw ubrany w ładne słowa, który nie ma sensu? xD rozumiem, ze dostałeś mandat za mycie auta, tak? (wiem, że to się nie stało i tylko #!$%@?, żeby #!$%@?ć, ale pobawię się w to chwilę). Skoro TWOIM ZDANIEM został ci wypisany bezprawnie, to dlaczego nie pozwiesz policjanta, który to zrobił. W końcu cię gnębi xD Wy dobrze wiecie, że oni mają prawo
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: towarzyszu ja jestem jeden, nie musisz zwracać się do mnie w liczbie mnogiej. To już nie te czasy.
Cel nie uświęca środków, ani sposobu ich wprowadzania. Nigdy. Większość obecnych obostrzeń jest sensowna, ale wprowadzana w bezsensowny i bezprawny sposób.
Rozporządzenia i działania policji godzą w ład prawny, a patrząc przez pryzmat realizmu prawnego, przynoszą odwrotny do zamierzonego skutek. Kroki wprowadzane w ramach stanu wyjątkowego, sygnalizowane w spójny sposób, z zachowaniem
  • Odpowiedz
@nyszom: Czyli przyznajesz, że wszystko co robi policja jest słuszne, ale nie ma podpisanego papierka, więc tupiesz bucikiem i pokazujesz język. Wszyscy wiemy co się dzieje, komu to jest na rękę i jakich konsekwencji chcą uniknąć. To jest mega #!$%@?, skandaliczne itd. Ja się z tobą zgadzam. Piję tylko do tego, że akcja buntowania się i nienawiść do policji jest wyłącznie szczeniackim ujadaniem, bo nie podoba się że mi zakazują, pomimo
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: i jeszcze przykładzik na towarzysza poziomie:
- policjant łapie sebixa na pisaniu HWDP na murze komendy - mandacik z jasną ścieżką odwoławczą, na podstawie odpowiednich i ogólnie akceptowanych przepisów, z jasną ścieżką odwoławczą - wszyscy wiedzą, że nie wolno pisać na murach. Jest dobrze.
- policja przeprowadza masowe kontrole na parkingu przed legalnie otwartym marketem - nikt nie wie jak interpretować prawo, czy to w ogóle prawo, w mediach słyszą,
  • Odpowiedz
@nyszom: Zgoda. W obu przypadkach chodzi o interpretowanie przepisów. Po prostu w pierwszym przyzwyczailiśmy się, że pisanie po murach to wandalizm, w drugim nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że możemy dostać karę za przebywanie poza domem w czasie pandemii, bo nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było. Jest kocioł informacyjny, to prawda.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: rozróżnij dwie części działania policji. Cel i metodę/sposób osiągnięcia celu. Co do celu zgadzamy się, że jest słuszny. Co do metody również. Jednak dla Ciebie policji nie można oceniać za metody, których używa. Według mnie może, ponieważ dopiero suma celu i metody daje obraz sytuacji, a także mówi dużo o osobach i instytucji, które te metody stosuje.
Pomiędzy różnymi aparatami represji, takimi jak państwowy, mafijny, czy junty granica jest niewielka
  • Odpowiedz
Jednak dla Ciebie policji nie można oceniać za metody, których używa.


@nyszom: ależ oczywiście, ze można i trzeba. I jakich niby metod używa, których używać nie może? Bądźmy poważni, przecież nie robią nic złego, nie łamią prawa. Ciągle jest to bunt przed partią rządzącą, którego policja jest ofiarą. Dzisiejszy mikroblog wygląda tak, jakby policjanci w 3 dni przepoczwarzyli się z obrońców prawa w jaszczury, których jedynym celem w życiu jest zniszczyć
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: nie chce ci umiejszać twojej wiedzy z powodu wieku ale jak już dorośniesz i będziesz miał inny kontakt z policją niż picie piwa w parku i podejścia - przepraszam panie komendancie źle zrobiłem że pije piwo na dworze, to przekonasz się o ich rzetelnej pracy o gnojeniu i wszelakich formach niechciectwa. I nie zrównuj wszystkich którzy mają swoje zdanie na temat policji do dzieciaków czy patusów jp hwdp
  • Odpowiedz
@herakliusz_atencjusz: Weź chłopie przestań pisać wyimaginowane scenariusze mojego życia, bo jakbyśmy teraz wyciągnęli dowody osobiste to byś mówił do mnie per pan. Ja nie mówię, że nie ma złych policjantów. Są na pewno. Ale piszesz mi, żebym nie zrównywał wszystkich JEBIĄCYCH PSY do JEBIĄCYCH PSY (xDDDD), a sam zrównujesz wszystkich policjantów do jakiegoś promila debili xDD bo przecież od lat wiadomo, że policja w to 100% nieroby i bandyci, chodzi po
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: już od dawna nie mogę o sobie powiedzieć "młody", raczej facet w śrendim wieku a mam mówić per pan do kogoś kto wali browarki z kumplami w parku, pokolenie lat '80 here. To ciekawe, bo musze za każdym razem wpadać na "promil" policjantów debili. Spędziłem nockę na dołku za bycie "świadkiem" jednego zdarzenia. Czekam dnia gdy będą nosili kamerki na swoich mundurach, może wtedy znormalnieje.
  • Odpowiedz