Wpis z mikrobloga

Nie wierzę zupełnie w tą politykę solidaryzmu społecznego propagowaną przez #pis Uważam, że Unia Europejska powinna zostać zreformowana ku większemu federalizmowi, a państwa takie jak Polska powinny być trzymane za ryj, bo inaczej do władzy wciąż dochodzić będą jakieś patologiczne karakańskie pseudodyktatury stojące w sprzeczności z jakąkolwiek współpracą międzynarodową. Związki państwa z kościołem powinny zostać zlikwidowane, a kościół opodatkowany. Służba zdrowia powinna być priorytetem w całej Unii i powinna być zarządzana odgórnie. Doświadczenia płynące z obecnej sytuacji pokazują, jak ważne jest finansowanie nauki i technologii, podczas gdy polski katolicki socjalizm woli dotować upolitycznioną telewizję absurdalnymi kwotami pochodzącymi z deficytu.

Przeraża mnie jak wielu jest jeszcze pisowskich troli w internecie, potrafiących bronić tej upośledzonej neosanacyjnej kupy gówna i kartonu, nie mającej żadnego szacunku do własnych obywateli. Przeraża mnie także, że mimo tylu wieków powtarzania tych samych błędów, Polacy żyją matką boską i gloryfikowaniem swojej nieudanej historii.

#neuropa #4konserwy #koronawirus
  • 56
  • Odpowiedz
zrzucić z siebie garb pseudoekologii


@Planeta_odebete2: Oho, jest i kolejny cymbał-negacjonista. Na pewno lepiej płacić miliardy za skutki zmian klimatu np. nadchodzącej suszy czy zwiększoną liczbę i siłę orkanów. Masz coś jeszcze ciekawego do powiedzenia?
  • Odpowiedz
stolica to Haga tak naprawdę, nie Amsterdam.


@sroka22: powiedz to debilom którzy pisali holenderską konstytucję, bo muszą poprawić :)

https://nl.wikisource.org/wiki/Nederlandse_grondwet/Hoofdstuk_2#Artikel_32

Nadat de Koning de uitoefening van het koninklijk gezag heeft aangevangen, wordt hij zodra mogelijk beëdigd en ingehuldigd in de hoofdstad Amsterdam in een openbare verenigde vergadering van de Staten-Generaal. Hij zweert of belooft trouw aan de Grondwet en een getrouwe vervulling van zijn ambt. De wet stelt nadere regels vast.
  • Odpowiedz
Oho, jest i kolejny cymbał-negacjonista. Na pewno lepiej płacić miliardy za skutki zmian klimatu np. nadchodzącej suszy czy zwiększoną liczbę i siłę orkanów.


Skąd wiesz co mam na myśli pisząc o pseudoekologii? Bo na myśli miałem na przykład tak debilne działania jak obarczanie przemysłu hutniczego czy stalowego, coraz większymi obciążeniami, bo hehe musimy być EKO powtarzam, EKO. Jaki jest tego skutek? Firmy uciekają na wschód, bo bardziej im się to opłaca. Jaka
  • Odpowiedz
Skąd wiesz co mam na myśli pisząc o pseudoekologii?


@Planeta_odebete2: To samo co każdy ignorant twojego pokroju: działania mające na celu zmniejszenie emisji CO2 przez człowieka.

debilne działania jak obarczanie przemysłu hutniczego czy stalowego

Debilne tylko dla takich matołów jak ty.

W UE, spełniali wyśrubowane normy, na wschodzie hulaj dusza, piekła nie ma.

Nieprawda. Żeby coś sprzedać w UE trzeba w coraz większym stopniu spełniać te wyśrubowane normy, a że UE
  • Odpowiedz
  • 2
Jeśli nie jesteś PO-wskim trollem to szczerze współczuję głowy.


@dplus2 Niesamowite, że wszystkie wykopki jakie po mnie jadą pod tym wpisem to wierni fani patostrimów i kryptowalut.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kaiborr No nie jakiś czas temu - UK wciąż działa w Unii na starych zasadach, aż do końca tego roku. A Hiszpania, Włochy, Słowenia czy Grecja od dawna ma w UE silne stronnictwo opowiadające się za zmianami, ale wyjść z Unii te kraje nie mogą, póki jedynym gwarantem ich rentowności jest EBC. Są to kraje o wysokiej stopie bezrobocia, ale ich sytuacja spowodowana jest przez problemy wewnętrzne a nie przez Unię.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kaiborr Ja rozumiem teorię wyjścia z Unii, ale wierz mi że nic na to nie wskazuje na razie w żadnym kraju członkowskim. Są oczywiście populistyczne środowiska w każdym kraju, głoszące że po opuszczeniu wspólnoty będzie lepiej, ale większość państw unijnych rządzona jest przez koalicje umiarkowane i prounijne.

Poza Wielką Brytanią najwyższy poziom poparcia dla opuszczenia UE był w Czechach, gdzie 66% poparło pozostanie, a 34% wyjście. Włochy były drugim krajem najbardziej eurosceptycznym,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: wiesz ja sam jestem za tym aby unia była jednym państwem bo polską zarządzają tragicznie, jedyny minus jaki dla mnie istnieje to ciemni inżynierowie. A tutaj masz z pierwszej lepszej stronki

Zaufanie Włochów do instytucji europejskich spada. Badanie przeprowadzone przez pracownię Diamanti potwierdziło to zjawisko: 70 proc. ankietowanych wyraziło „małe” lub całkowity „brak” poparcia dla Unii Europejskiej. Zadowolenie Włochów z członkostwa w UE znacznie spadło –o połowę w ciągu ostatnich
  • Odpowiedz