Wpis z mikrobloga

Nie wierzę zupełnie w tą politykę solidaryzmu społecznego propagowaną przez #pis Uważam, że Unia Europejska powinna zostać zreformowana ku większemu federalizmowi, a państwa takie jak Polska powinny być trzymane za ryj, bo inaczej do władzy wciąż dochodzić będą jakieś patologiczne karakańskie pseudodyktatury stojące w sprzeczności z jakąkolwiek współpracą międzynarodową. Związki państwa z kościołem powinny zostać zlikwidowane, a kościół opodatkowany. Służba zdrowia powinna być priorytetem w całej Unii i powinna być zarządzana odgórnie. Doświadczenia płynące z obecnej sytuacji pokazują, jak ważne jest finansowanie nauki i technologii, podczas gdy polski katolicki socjalizm woli dotować upolitycznioną telewizję absurdalnymi kwotami pochodzącymi z deficytu.

Przeraża mnie jak wielu jest jeszcze pisowskich troli w internecie, potrafiących bronić tej upośledzonej neosanacyjnej kupy gówna i kartonu, nie mającej żadnego szacunku do własnych obywateli. Przeraża mnie także, że mimo tylu wieków powtarzania tych samych błędów, Polacy żyją matką boską i gloryfikowaniem swojej nieudanej historii.

#neuropa #4konserwy #koronawirus
  • 56
  • Odpowiedz
To samo co każdy ignorant twojego pokroju: działania mające na celu zmniejszenie emisji CO2 przez człowieka.


W jaki sposób działania wyrzucające przemysł hutniczy na Białoruś i do Chin przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2?

Debilne tylko dla takich matołów jak ty.

Nieprawda. Żeby coś sprzedać w UE trzeba w coraz większym stopniu spełniać te wyśrubowane normy, a że UE to jebitnie wielki rynek i mało kto chce go omijać, przemysł spoza Europy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: Tak się zastanawiam, skąd w u osób o globalistycznych i lewicowych poglądach to mylne wishful thinking, że jakaś obca, niedemokratyczna organizacja jak EU, będąca w dodatku pod pantoflem Niemiec, będzie faktycznie miała na względzie przede wszystkim dobro jakiegoś kraju jak Polska, a nie własne interesy. Nie wiem czy to przejaw optymizmu czy po prostu głupoty.
  • Odpowiedz
a państwa takie jak Polska powinny być trzymane za ryj, bo inaczej do władzy wciąż dochodzić będą jakieś patologiczne karakańskie pseudodyktatury stojące w sprzeczności z jakąkolwiek współpracą międzynarodową


@AnonimoweMirkoKazania:
Skąd pomysł, że rząd federalnej unii nie byłby jeszcze gorszy?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: Co ty wgl #!$%@? xD. UE to syf który niema prawa się udać. Nikt nie kocha domyślnie UE tylko swój kraj, a do UE jadą reprezentować jego interesy albo ewentualnie kraść siano. Zobacz na ta jedność UE przy koronawirusie a potem spojrzyj w lustro i powiedz ze w razie wojny solidarność rozlewaczalej miękkiej UE była by lepsza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Furiat jesteś już kolejną osobą która pod tym wpisem zaznacza ze Unia sie rozpada i jak nie wykazała jedności przy koronawirusie, ale nie potrafi przytoczyć żadnych konkretnych przykładów. Jak Unia nie poradziła sobie podczas epidemii, a co powinna zrobić? Odpowiedz w dwóch zdaniach nie używając fake newsów z russia today czy innego dorzeczy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: A ty nie potrafisz merytorycznie się odnieść do reszty. UK odeszło, Grecja bankrut, włochy tez nieciekawie, Norwegia nie chce być, Szwajcaria tez. No ale sa Niemcy. Główni zainteresowani UE XD. Wyskoczył taki koronawirus. Politycy z UE grzecznie pojechali na kwarantannę do swoich krajów i Elo. Nikt poza hajsem nie czuje UE a emocje sa tylko przy negocjacjach budżetów dla SWOICH krajów. A ty stawiasz tezę umacniania tego molocha i osłabiania
  • Odpowiedz
A ty nie potrafisz merytorycznie się odnieść do reszty. UK odeszło, Grecja bankrut, włochy tez nieciekawie, Norwegia nie chce być, Szwajcaria tez.


@Furiat: Norwegia i Szwajcaria co mają do rzeczy? Wielka Brytania odeszła i dopiero poczuje konsekwencje. Grecja gospodarczo się podniosła i nie grozi jej bankructwo tak jak jeszcze 4 lata temu dzięki unijnym programom pomocowym i cięciu w polityce socjalnej. Włoskie obligacje także zostaną skupione o czym Europejski Bank Centralny
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: Jesteś skrajnym fanatykiem wobec tego. A mnie próbujesz wrzucić w przeciwnika żeby łatwiej było debatować. Zacznijmy od tego ze te gumowe poparcie dla UE spada odrazu jak próbują ograniczyć suwerenność danego państwa, chyba ze robią to po cichu. Jak bys zapytał wprost bez kłamstwa obywatela jakiegoś kraju czy chce oddać suwerenność dla UE to by ci się uśmiechnął w twarz.

Ja jestem fanem unii jako sojuszu gospodarczego i tyle. Jeżeli
  • Odpowiedz
  • 0
Zacznijmy od tego ze te gumowe poparcie dla UE spada odrazu jak próbują ograniczyć suwerenność danego państwa


@Furiat Większa część państw należących do Unii od dawna jest pełna imigrantów zarobkowych z kategorii niewykwalifikowanej siły roboczej. Ta część społeczeństwa która ma z nią problem najczęściej jest także niewykwalifikowaną siłą roboczą i przez swoją niechęć ucieka się do szowinizmów i popiera partie snujące tezy że to wszystko wina Unii. Nic bardziej mylnego - to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: UK sama będzie sobie regulować własne granice, a strefa Schengen nie jest tożsama z gowno unia, patrz Norwegia. Im bardziej unia będzie chciała uchwalać ładna pogodę wszędzie tym mniejsze będzie dla niej poparcie. Jeżeli twój sukces finansowy opiera się na unii to nie jesteś obiektywny.

Jedyna słuszna koncepcja to sojusz gospodarczy, otwarte granice i poszanowanie własnej suwerenności oraz odmienności. Inne podejście #!$%@? ten projekt i to nie będzie moja wina.
  • Odpowiedz
  • 0
@Furiat Tutaj już nawet nie chodzi o regulację granic, jeżeli przez dziesiąt lat udostępniało się rynek pracy dla różnych narodowości, bo pozostaje jeszcze coś takiego jak koneksje rodzinne - w każdym większym bądź mniejszym mieście w Polsce jest mnóstwo ludzi mających kogoś z rodziny w Wielkiej Brytanii i jest tak w całej Europie i Azji, a problem imigracji był głównym czynnikiem który zaważył na brexicie. USA wprowadziło wizy dla większości świata jeszcze
  • Odpowiedz