Wpis z mikrobloga

#gpw #gielda
Po obniżce stop odkupiłem się w PKO i Aliora. Szczególnie na tym drugim ładnie już wyszedłem, ale wydaje mi się ze jest jeszcze potencjał. Macie jakieś typy na inne banki? Myśle o wrzutce dodatkowych 10-15k.
  • 10
@Chekatomba: nie rozumiem trochę, skoro tną się stopy to bank mało zarabia, czyli małe zyski. to po co kupować biznes który nie zarabia, chyba że kupujesz na 10 lat z myślą że podniosą stopy później.
@Nikitos: patanie, ile to dla Ciebie malo. Na Aliorze byla taka wyprzdaz ze c/z nawet teraz jest 7,6 a to po wszelkich mozliwych odliczeniach w Q3 i Q4 na frankowiczow. Nawet przy gorszych wynikach na podstawowej dzialalnosci to, przynajmniej dla mnie, dobra cena, a do tego odsprzdadza swoja czesc Ruchu Orlenowi.
@Chekatomba: efekt niskiej bazy, paliwówki tez odskoczyły. Jak dla mnie alior słaby wybór z sektora bankowego, ale spoko ze ci się udało, bo statystycznie jednak ludzie tracą. Ale mnie fundamenty by nie przekonały by do takiej inwestycji
Ja właśnie z orlenka w większości wyszedłem po pierwszym zrywie i od tego czasu w porywach do 10% robi. No ale w końcu to jest banan i tu fundamenty maja takie samo znaczenie jak przy krypto.