Wpis z mikrobloga

Szukam trzech kosmetyków - tuszu, korektora i pudru transparentnego.
Od tuszu oczekuję tylko tyle, żeby się nie kruszył, bo codziennie po kilku godzinach mam podkrążone na ciemno oczy i w sumie nie ma znaczenia czy tusz kosztował 12 czy ponad 60zł.
Co do korektora - używam od wielu lat match perfection z rimmela, taki w pędzelku, ale chciałabym coś, co lepiej kryje, a jednocześnie nie jest zbyt ciężkiej konsystencji.
No i puder to już w ogóle fajnie by było, żeby miał dobry skład, bo on idzie na całą twarz - matujący, chyba raczej sypki. Kiedyś o to samo pytałam, został mi polecone głównie Pease bambusowy i Ecocerę, ale w końcu nie kupiłam żadnego z nich i nie wiem czy coś się pojawiło ciekawszego.

#makijaz #kosmetyki #mirabelkopomusz
  • 24
  • Odpowiedz
@matra tusze polecam Bourjois, kupuje twist up the volume przez neta za 20 parę zl, nie uczulają mnie i się nie osypują.
Puder ecocera ryżowy czy tam bambusowy. Ja wolę w kamieniu, to mój faworyt od kilku lat. Matuje i dobrze się trzyma.
  • Odpowiedz
@pucka25: pytanie od czego to zależy, że się tusz osypuje? Sebum to się może na czole albo na nosie zbierać, ale akurat skóra oczu za tłusta nie jest xD nie mam też nie wiadomo jak ciężkiego, tłustego kremu na powiekach. Zresztą nie ma znaczenia czy wcześniej przypudruję rzęsy, czy nałożę sam korektor, czy nie nałożę nic na te okolice. Stary tusz? Otwierany? Ostatnio kupiłam dwa tusze, jeden w rossmannie, drugi na
  • Odpowiedz
@matra nie mam pojęcia co na to wpływa. Mnie od większości tuszy swędzą powieki, pocieram je i tusz się osypuje. Eveline miałam kiedyś, i wydaje mi się że działo się to od mrugania, szczoteczka za dużo produktu zostawiała na rzęsach i nadmiar po wyschnięciu opadal.
Burżuje kupuje zawsze przez neta, często na tanich drogeriach i nie mam problemow z jakością. Ale tak, też chciałabym kupić tusz za 10 zł, nałożyć żeby pięknie
  • Odpowiedz
szczoteczka za dużo produktu zostawiała na rzęsach i nadmiar po wyschnięciu opadal.


@pucka25: może to ja popełniam błąd, dla którego tusz za szybko wysycha, bo nadmiar zawsze wycieram o ranty butelki () nienawidzę posklejanych rzęs, zawsze na szczotce muszę mieć jak najmniej tuszu, bo wolę 3 warstwy i rzęsy idealnie rozdzielone niż posklejane kępki ()

@joks: to co napisałeś jest tak głupie
  • Odpowiedz
@matra też może być, wyłączanie powietrza do środka też nie działa dobrze. A kiedyś słyszałam czy czytałam o sposobach na rozcieńczenie tuszu, może spróbuj coś takiego zrobić? Sola fizjologiczną podobno można.
  • Odpowiedz
@czajnik_wow: no to ja chyba faktycznie wyjmując szczoteczkę z butelki, nadmiar tuszu powinnam marnotrawić wycierając o ręcznik papierowy, bo coś ewidentnie robię źle, skoro każdy tusz mi się osypuje. Ten max factor mam właśnie na rzęsach, nakładałam go około 5 i około 11-12 będę musiała przecierać powieki z czarnych kropek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@matra miałam problem z osypywaniem, aż nie kupiłam tuszu Pupa, takie w srebrnym opakowaniu. O ten: https://m.ceneo.pl/43099226 Bardzo fajny, dosyć rzadki, więc nie zostaje go dużo na szczoteczce, to może też nie będziesz musiała go wycierać przed nałożeniem.

Puder używam Innisfree, taki mały w zielonym opakowaniu, tez spoczko, ale tak szczerze to nie wiem czy spełnia kryteria, bo składu nie sprawdzałam :P
  • Odpowiedz
@matra mogę polecić tusz Maybelline Great Lash - tani I się nie sypie. Niezły korektor to Catrice One Drop Coverage - tylko uwaga, bo może lekko ciemnieć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: Jeśli chodzi o puder, naprawdę polecam ecocere. Ja mam sypki, pojemność ogromna, więc bardzo wydajny, ale chyba jako jedyny dobrze matuje. Testowałam już wszelakie marki typu lovely, wibo i ecocera jest na pierwszym miejscu. Nie podkreśla mi suchych skórek, a buzia przez cały dzień potrafi być matowa.
Co do tuszu i osypywania się go, może spróbuj tuszy dla wrażliwych oczu, antyalergicznych, takie raczej się nie osypują. Ja używam z Eveline
  • Odpowiedz
@matra: z pudrów polecam jakiś z Pixie Cosmetics (polska marka z dobrymi składami - można kupić próbki na ich stronie), z tuszów sprawdza mi się Volume Million Lashes z Loreala
  • Odpowiedz
@Dreamsarenotfun zainwestuj? w tusz? drogie tusze są jeszcze gorsze ,ponieważ są często perfumowane, aby Pani Bożena z bura się poczula luksusowo jak kupuje lancome, czy armaniego( juz nie mowiac o tym ze sa ttmi samymi tuszemi z formułu XD)
  • Odpowiedz