Wpis z mikrobloga

Mirki, bo nie wytrzymie. Pod koniec 2019 wysyłałem jako os. fizyczna paczkę. Skorzystałem z usług jakiegoś agregatu usług kurierskich "super paczka"/"apaczka". Paczkę zważyłem i wpisałem w ich system wagę - wyszło 13 coś, wpisałem 15 kg - dokonałem płatności online, przesyłka została zrealizowana.

Po dwóch miesiącach firma ta, ten agregat, wysyła do mnie e-mail, że mam im dopłacić hajs. Po kontakcie z mojej strony okazuje się, że życzą sobie dopłaty do tamtej właśnie paczki. Pytam zatem dalej za co, bo nie informują - za wagę.

Zapytałem skąd różnica w wadze - bez odpowiedzi. Odpisują natomiast w kolejnym e-mailu, że nie mogą odpisać na e-mail, bo mogę do nich pisać jedynie przez ich formularz na stronie www i cześć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proszę ich o przesłanie jakiegoś protokołu z ważenia - info od kuriera ile to wg nich faktycznie ważyło, fotki, punktu regulaminu do tego, no czegokolwiek. Nic, kamień w wodę.

Za to dostałem info, że mogę złożyć "reklamację do faktury". xD

Teraz zaczynają się cuda, bo straszą mnie windykacją. Kwota nie jest duża, paczka fajek, ale nie o to chodzi.

Firma może sobie tak ot, z dupy wystawić fakturę na kogoś na 10, 50, 1000 zł, bo było niby cięższe, bez przedstawiania jakiegokolwiek potwierdzenia tego faktu, a potem nękać windykacją?

Trochę mi się to nie mieści w głowie. Zatem jak mi podłożą fakturę na 5000 zł, to tylko sąd? xD

#kurier #kurierzy #superpaczka #apaczka #pomocy #afera #prawo #przepisy #reklamacja #windykacja #niewiemjaktootagowac #dpd #dhl #ups

Obrazek dla poprawienia nastroju. xD
ArchDelux - Mirki, bo nie wytrzymie. Pod koniec 2019 wysyłałem jako os. fizyczna pacz...

źródło: comment_1588182686m0UPVbzsoiBwf4d4XZTlV3.jpg

Pobierz
  • 3
@ArchDelux: jak chcą kasę, to niech idą do sądu. Ja mam taką samą sytuację z Sendit i FedEx. Protokołu nie ma i nie wiem nawet o co im chodzi - wymiar, kształt, waga, opakowanie?
Teraz DialTone mnie nęka bo przejęli dług od Sendit, ale mam na nich #!$%@?. Niech zaczną rozmowę od protokołu.