Wpis z mikrobloga

Od października wybieram się na #studbaza #poznan

Moje dochody będą wynosiły 3900 zł (1000 zł od rodziców, 1000 zł kredyt studencki, 900 zł stypendium socjalne, 1000 zł z pracy w #mcdonalds).

Moje wydatki to:
- 1000 zł na pokój,
- 1000 zł na #silownia (w tym już #dieta i karnet),
- 400 zł na rozmowy z nativem (2h w tygodniu, 1h angielski 1h niemiecki x 50 zł*4 tygodnie)
- 180 zł lekcje tańca
- 100-150 zł na wyjścia ze znajomymi (25 zł x 4-6 wyjść w miesiącu)
- ~ 100 zł na pomoce naukowe na studia
- 40 zł na bilet na komunikację miejską
- ~200 zł na pierdoły

Łączne wydatki to pomiędzy 3000-3100 zł, czyli jeszcze będę w stanie oszczędzać ok. 800 zł miesięcznie.

Na jakie koszty powinienem jeszcze zwrócić uwagę, czy już raczej wszystko uwzględniłem?

#kiciochpyta #studia
  • 128
@przemianawdzika: Do urzędu skarbowego, a urząd skarbowy wystawia zaświadczenie o dochodzie twoim i twoich rodziców, biznesmenie ¯_(ツ)_/¯ No chyba, że myślisz, że pani na uczelni ci na słowo uwierzy i bez żadnych dokumentów cokolwiek ci przyznają XD
Już pominę kwestie tego, że stypendium socjalne jest dla ludzi w ciężkiej sytuacji, a nie takich jak ty. Jak chcesz więcej hajsu to możesz się o naukowe starać.
- pamiętaj o założeniu konta oszczędnościowego w innym banku i przelewaj tam pieniądze od razu jak dostaniesz przelew, jeśli chcesz realnie oszczędzać a nie tylko kisić pieniądze


@Chlorine888: z tymi kontami oszczędnościowymi to bym się tak nie zapędzał. W poprzednim miesiącu z odsetek dostałem 80 zł. Fakt zawsze coś, ale mam tam pięciocyfrową kwotę także było z czego te 0,00nic% wybrać ( ͡º ͜ʖ͡º)