Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr Od programisty z 15 letnim stażem do ludzi którzy chcą sie przebranżowić (bez hejtu)

Bawi mnie, zwłaszcza tu na wykopie i na niektórych grupkach facebookowych wyniosłość programistów. Nie jestem w stanie tak naprawdę wskazać drugiej tak zakompleksionej grupy zawodowej, no może kierowcy TIRów są blisko. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam wrażenie, że żyjecie w strasznie odrealnionym świecie. Większość z Was robi ciągle to samo: CRUDy, interfejsy pod web apki albo automatyzuje. Skąd wzięła się taka nienawiść do ludzi którzy chcą zmienić zawód?

Opowiem wam anegdotkę. Rok temu na tagu programistycznym był użytkownik o nicku kebab-case lub coś w tym stylu. Student PWr bo co wpis się do tego masturbował/pracownik chyba Comarchu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez prawie rok zanim skasował konto uskuteczniał propagandę pt: do programowania tylko po politechnice. Raz zapytał czy ktoś zna kogoś kto dostał się na staż/do pracy bez statusu studenta z tej mitycznej polibudy. Podałem mu nick mojego kolegi ktorego uczyłem i wiecie co? Nasz studenciak nawyzywał go na privie od najgorszych, że jak to tak bez studiów? A wiedza na temat sieci, systemów operacyjnych? A Ty kiedyś programowałeś w assemblerze?!?!

Na miłość boską, ludzie. Nasza praca już teraz zamiast do Indii jest outsourcowana na Ukraine, Węgry czy Rumunie. Śmiać mi się chce jak obrażacie hindusów gdy pojawia się temat outsourcingu a tak naprawdę nie wiecie, że za waszymi plecami wyrastają outsourcingowe potęgi. Dla przykładu Rumunia:

- senior zarabia tam max 1300 euro
- ta sama jakość co w Polsce
- płynny angielski

Ja sam pracuje w Niemczech od kilkunastu lat i tutaj nie ma kultu programisty. Tutaj programiści zachowują się jak normalni ludzie, zachęcają innych do nauki, biorą ludzi na staże nawet bez studiów - a może kogoś zainteresujemy. Totalnie nie rozumiem skąd wyniosłość w polskich klepaczach kodu. Opanujcie się trochę i przestańcie obrażać początkujących. Wiem, wy najchętniej zatrudnialibyście na frontendzie/javie ludzi po Harvardzie.

Prawda jest taka, że programowanie jest coraz łatwiejsze i coraz więcej ludzi chce się tego uczyć. Nie walczcie z tym bo nie macie nawet szans.

#programowanie #naukaprogramowania #pracait #testowanieoprogramowania #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ebbd33d46fe92d49c8d09f6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 108
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania:

Od programisty z 15 letnim stażem do ludzi którzy chcą sie przebranżowić (bez hejtu)


Bawi mnie, zwłaszcza tu na wykopie i na niektórych grupkach facebookowych wyniosłość programistów. Nie jestem w stanie tak naprawdę wskazać drugiej tak zakompleksionej grupy zawodowej, no może kierowcy TIRów są blisko. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam wrażenie, że żyjecie w strasznie odrealnionym świecie. Większość z Was robi ciągle to samo: CRUDy, interfejsy
@AnonimoweMirkoWyznania:Miras i Mirasy, mam pytanie luźno związane z tematem. Macie jakiś sprawdzony sposób na legitne przetestowanie swoich umiejętności? Jak rozpoznać, że jest się już tylko leszczem a nie mega leszczem? Zrobiłem sobie testy na pluralsight ale to bulshit, bo wyszły mi zajebiste wyniki dzięki celnemu strzelaniu a nie wiedzy... Znacie coś lepszego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Infamiee: Aż mi się przypomniały moje pierwsze dni na budowie gdzie ni jak miały się te wszystkie teorie wytrzymałości i inne dziwne potrzebne na egzaminach do tego co robiłam w pracy czy na budowie czy później jako deweloper... :) Ja uważam, że w dużej mierze studia mało dają poza papierem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: a żeby to tak tylko z it było. Wiele jest takich zawodów, że ludzie mają o sobie potężne mniemanie, co to oni nie są i jacy wspaniali się nie urodzili. A raz, że na warunki europejskie zarabiają w większości tych zawodów gówno, a nie pieniądz, a dwa, że kraje biedniejsze oferują właściwie to samo co oni, za jeszcze ułamek polskiej ceny.
Inna sprawa, że ten portal to zbiorowisko #!$%@?, więc
z ludzi którzy myślą, że po miesięcznym bootcampie będą zarabiać 15k


@11mariom: to jest jakiś chochoł, serio, jedyne miejsce gdzie widziałem takich ludzi to posty na 4programmers albo na wykopie, bo w żadnej firmie poprzedniej czegoś takiego ani u mnie, ani u znajomych nie było. Ten junior chcący zarabiać grubą kasę to jest mityczne stworzenie jak kolega gej przeciwny paradom równości, wszyscy o tym gadają ale nikt nie widział XD

Poza