Wpis z mikrobloga

BRAKUJE KRWI! PANDEMIA NIE ZMNIEJSZA ZAPOTRZEBOWANIA NA KREW!

Wszystkie ręce na pokład. Wykopiecie? Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/5507365/brakuje-krwi-rckik-w-calym-kraju-alarmuja-i-prosza-o-pomoc/

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wprowadziły dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest bezpieczne. Potencjalni dawcy poddawani są wstępnej weryfikacji przed wejściem do RCKiK. We wszystkich punktach przestrzegane są wzmożone działania higieniczne, dezynfekcyjne i zasady ochrony osobistej wobec wszystkich pracowników (nie tylko medycznych) i osób przychodzących z zewnątrz.

W związku z sytuacją epidemiologiczną do oddawania krwi nie mogą być zakwalifikowane osoby, które:
– przebywały poza Polską w ciągu ostatnich 14 dni,
– są poddawane kwarantannie, izolacji domowej przez Inspekcję Sanitarną,
– mają kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2,
– mają kontakt z osobami, które wróciły z zagranicy i miały objawy infekcji,
– przechodzą zakażenie SARS-CoV-2
– mają objawy grypopodone (gorączka, suchy kaszel, płytki oddech/duszności, ból mięśni, ból gardła),
– mają podwyższoną temperaturę powyżej 37,3°C.

Okres dyskwalifikacji z oddawania krwi wynosi w takich przypadkach przynajmniej 14 dni. Pozostałe kryteria dyskwalifikacji stałych/czasowych znajdziesz tutaj.

UWAGA!
– Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie wykonują u dawców badań na wykrycie wirusa SARS-CoV-2.
– Dawcy, którzy oddadzą krew nie wiedząc, że są chorzy a u których w ciągu 14 dni służby medyczne wykryją SARS-CoV-2 (pozytywny wynik testów laboratoryjnych) proszeni są o zgłaszanie tego faktu w RCKiK.
– Dawcy, u których w ciągu 48 godzin od donacji wystąpią jakiekolwiek objawy chorobowe, zobowiązani są do zgłoszenia tego telefonicznie lub mailowo w swoim centrum.
– Jeżeli dawca stwierdzi, że oddana przez niego krew nie nadaje się do przetoczenia, może skorzystać z formularza samodyskwalifikacji, który jest dostępny w punkcie krwiodawstwa.
– Na chwilę obecną nie ma dowodów ani potwierdzonego przypadku na to, że wirus SARS-CoV-2 może być przekazany biorcy w trakcie transfuzji krwi w szpitalu.
– Osoby, które przebyły zakażenie SARS-CoV-2 mogą oddać osocze jako ozdrowieńcy po ustąpieniu objawów i minimum 14 dni od uzyskania dwóch ujemnych wyników na obecność wirusa w drogach oddechowych wykonanych metodą PCR.

Aktualne informacje:
Stany magazynowe grup krwi
Koronawirus a oddawanie krwi
Gdańsk
Kraków
Poznań
Warszawa
FAQ

#koronawirus #barylkakrwi #krwiodawstwo #krew #rckik #covid19 #zdrowie #pomagajzwykopem
panidoktorod_arszeniku - BRAKUJE KRWI! PANDEMIA NIE ZMNIEJSZA ZAPOTRZEBOWANIA NA KREW...

źródło: comment_1589794109o46KIR0L2TtpBVBx52ixjB.jpg

Pobierz
  • 201
Chciałem 3 razy oddać krew to 3 razy ten sam stary lekarz mnie odrzucił bo mu sie coś nie podobało. Po każdym razie latałem jak debil po lekarzach bo może coś jest źle ze mną lecz wszystkie wyniki za każdym razem miałem idealne wyniki. Przykro Mi bo chciałem pomóc ale nie zawsze jak widać się da.
@pani_doktor_od_arszeniku: chętnie bym oddał, zwłaszcza, że ostatni raz w listopadzie byłem, ale od dwóch miesięcy mam chrypkę i odkrztuszam jakąś flegmę raz po raz więc czekam aż wyzdrowieję. Chyba że to nie problem dla krwiodawstwa, ale nie mam nawet jak zweryfikować
#warszawa ma takie niskie stany? Co tam się dzieje u was?


@Nemrod: Udałem się oddać krew do szpitala MSWiA 3 razy i 3 razy nie zostałem przyjęty z powodu wdrożonych procedur-krew pełną można obecnie oddać tylko przez 3 dni w tygodniu (zamiast 5), dodatkowo godziny przyjmowania zostały skrócone, zamiast do bodajże 13 zaczęli przyjmować do godziny 11 i co gorsza w budynku może przebywać tylko 5 dawców, gdy jeden wyjdzie (a