Wpis z mikrobloga

Pierwszy chleb pszenny z którego jestem w miarę zadowolona ʕʔ poprzednie dwa niestety za mocno się spaliły (nie wspominając już o wypiekach kiedyś, które były totalnie do piachu).
Hydratacja 60%, składany 3x co 30min, ok. 3,5h stał sobie w temp. pokojowej, potem ok. 8h w lodówce. Nacięcie takie se, ostatnio szukałam żyletek w Auchan i nie znalazłam :(
#bojowkapiekarska #czujedobrzeczlowiek
kijanka23 - Pierwszy chleb pszenny z którego jestem w miarę zadowolona ʕ•ᴥ•ʔ poprzedn...

źródło: comment_15899596261CEJIzpQTQE7e97oxrfMQ1.jpg

Pobierz
  • 16
@Kyrtkele: U mnie kwestią było nauczenie się jak go składać i że jednak potrzebuje trochę czasu garować, on nawet przed pieczeniem "rozpływa się", ale w piekarniku podnosi się jak widać całkiem wysoko. Wypieki "kiedyś" to były takie kapcie płaskie, bo się po prostu nie podnosiły.
@AdiBdg: pszenna 750 z młyna; rozpłynął to może za duże słowo, mocno się rozszedł na boki - mam wrażenie że tutaj jednak kapkę za dużo wody poszło, bo się trochę za mocno kleił, poprzedni aż tak nie miał - jak widać nie miało to aż tak dużego znaczenia bo wyrósł normalnie
@Fearaneruial: dzięki, sprawdzę
@szczesliwa_patelnia: nie robię, od razu daję 500g mąki, 300g wody, 150g zakwasu, 15g soli (+ dodatki jeśli preferujesz, ja tu dałam zmielone siemię lniane), to wszystko mieszam i wtedy składanie, itd. jak w poście
@numer_rachunku_karty: piekarnik - gówniany, bo zawyża temp :/ ale elektryczny generalnie; ten był na blaszce bo rano nieogarnęłam i zapomniałam kamienia wyjąć; termoobieg; do rozgrzanego na 220st (ale jak mówię, u mnie
Hydratacja 60%, składany 3x co 30min, ok. 3,5h stał sobie w temp. pokojowej, potem ok. 8h w lodówce. Nacięcie takie se, ostatnio szukałam żyletek w Auchan i nie znalazłam :(


@kijanka23: Trochę nie rozumiem "składany" Mieszasz 3x co 30min i 3,5h rosnął? Po co usypiać ciasto na 8h w lodówce przed pieczeniem? Jak pieczesz to ile i w jakiej temp? Ostatnio robiłem góra-dół 180*c 35min, 10min ok 210.
@numer_rachunku_karty: z grubsza został napisany w komentarzu wyżej + w poście
@szczesliwa_patelnia:

Trochę nie rozumiem "składany" Mieszasz 3x co 30min i 3,5h rosnął?

mniej więcej

Po co usypiać ciasto na 8h w lodówce przed pieczeniem?

takie rady dostałam od siostry która piecze takie chleby już jakiś czas i zauważyłam znaczną poprawę w swoim chlebie, jak trzymałam 4-5h tylko w cieple to miałam problem z odklejeniem od miski i uformowaniem żądanego