Wpis z mikrobloga

@Shatter: zgadzam sie, ale zakładam, że mówimy na wykopie nie o słynnych informatylach 15k-) i wydatek na 200m, zeby je dobrze urzadzic i utrzymac jest dla kazdego spory. Zreszta spoko, niech każdy robi co chce, u mnie wszyscy co pobudowali molochy teraz żałują.
Ja w 80 m2 włożyłem pewnie pod 100k zeby je urzadzic. Na kredyt bym tyle nie włożył pewnie , ale ile potrzeba na większy metraż?
@bachus: oczywiście. Na codzień dom sprząta roomba czy inne xiaomi. Ale mimo wszystko jeśli chcesz mieć czysto to co jakiś czas trzeba to ogarnąć porządnie - odkurzacz i mop. Można zwykłym klocem na kablu, można sobie kulturalnie wyjąć lekka rurę z szafy i względnie po cichu ogarnąć cały dom :) ponadto w kuchni szufelka, w szafie dodatkowa rura na ogarnięcie butów, kurtki czy wysypanego żwirku z kuwety. Super opcja :) wyje
@bachus: to jest jak z rekuperacja. Oczywiście że się brudzi. Dlatego masz wyciąg bez możliwości odwrócenia ciągu. Taka modna teraz rekuperacja też ma rury dolotowe i wyciągowe. Dolot jest "czysty i pachnący" a wyciag upieprzony wszystkim plus często zagrzybialy (wyciąga ciepłe i wilgotne powietrze). Dlatego odkurzacz centralny jest spoko, cały ten syf i pająki trzymasz w hermetycznym pojemniku poza domem. Zwykły odkurzacz walą się po części domowej ;)
@jElitaInternetu: dokładnie, ja mam 104 m mieszkalnego i w tym metrażu mam wiatrołap salon kuchnię dwie łazienki trzy sypialnie korytarz i garderobe. Dochodzi do tego piwnica pod połowa + garaż w bryle domu i jest idealnie,razem wychodzi coś około 160 m