Wpis z mikrobloga

Telefon do 1000zł na ten moment - co polecacie?

ze wstępnego przeglądu rankingów wynika, że
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB to najlepszy wybór.
Zależy mi na:
- NFC
- przyzwoity aparat/kamera
- Nowy tel. potrzebuję do drona i gimbala, więc przyda się większy ekran niż w SE - ale wszystkie telefony na rynku mają większe ekrany, nie chcę też aby był za duży, więc to nie jest takie istotne (każdy pod tym względem będzie dobry)

Pytam, bo może lepiej dorzucić 200 i mieć coś znacznie lepszego
albo kupić inny trochę używany, w tej samej cenie i też lepszy.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach telefon to bardziej kwestia statusu, jak samochody. Różnice między modelami w praktyce są bardzo małe, więc może i do 600zł by się coś znalazło.

Mam iphone SE - to co go wyróżnia i bardzo w nim lubię to, że można go "odłożyć"/postawić na krawędzi, i filmuje jak ze statywu. Chyba, żaden inny telefon na rynku nie ma płaskich krawędzi. (Sprawdziłem dopiero iPhone 12 ma mieć takie)
[ płaskie krawędzie / flat edges / standing still on the edges / sides ]

#pomoctechniczna #gsm #smartphone #zakupy #jakismartphone #jakitelefon #jakitelefonwybrac
rentiever - Telefon do 1000zł na ten moment - co polecacie? 

ze wstępnego przegląd...

źródło: comment_1590128545fVSazwNfc1oBRLWSMr1nHF.jpg

Pobierz
  • 26
Jednak najbardziej zależy mi na jakości zdjęć.
Kuba Klawiter skrytykował jakoś zdjęć:
- 4K bez stabilizacji (ale to nie problem, raczej bym nie używał)
- HD stabilizacja marna z tego co pokazał
- Przekłamuje kolory (blondyn był rudy na filmie. W zamkniętym pomieszczeniu, ale dobrze naświetlonym)

Niby stabilizacja nie tak ważna, skoro mam Osmo, ale jednak nie zawsze biorę je ze sobą.
Te kolory trochę mnie martwią.

Najlepszy smartfon ze względu na
@Megawonsz_dziewienc: Nie chcę być głupcem. Co w takim razie byś polecał?
Jedyny telefon, który mi się popsuj jak dotąd to Motorola (nie pamiętam modelu, to było ponad 4 lata temu) a w iphonie SE wyskoczył przycisk (naprawa 150zł).

Któryś Samsung?
@Megawonsz_dziewienc: porównanie zdjęć z netu mi wystarczy, poza tym różnice widać dopiero na komputerze.

Szukam dalej
Teraz mam na celowniku: SAMSUNG Galaxy A50 SM-A505 porównuje z Huawei p30 lite
Opinie użytkowników znacznie lepsze.
No i Korea a nie Chiny ;)
@rentiever: niedawno stałem przed wyborem i miałem podobne wymagania co Ty przy wyborze telefonu, postawiłem na starszego flagowca - LG G7 Thinq. Zdjęcia genialne, telefon kompletny, łącznie z IP68 czy ładowaniem indukcyjnym, jedynym minusem jest fakt iż aktualizacja do Androida 10 jest dopiero wdrażana, niemniej jednak polecam, jestem bardzo zadowolony.
@rentiever ja mam moto g7 plus i jest bardzo spoko,chociaz bateria ma tylko 3000mAh,ale daje rade
Zdjecia cyka spoko
Fajna tez jest one action,ale ma specyficzny wyglad
A jak musi byc duza bateria to g7/g8 power
A jak lubisz bawic sie oprogramowaniem to moto z + dodatkowy modul baterii- amoled 1440p i snap 820 zjada srednia polke nadal
@chumojwazdziki: Do Asusów się tak zraziłem, że bez względu na opinię, już raczej nigdy się nie skuszę.

Zależało mi na dużej baterii i podwójnym simie.
Poza tym wszystko było sp*dolone.
zamulał, zacinał, brzydkie zdjęcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rentiever: Sam miałem podobny dylemat i podobne wymagania o wziąłem Note 8t i jestem całkowicie zadowolony. W rtv była fajna promka z mi bandem za 800zł. Aparat nie jest fenomenalny, ale też nie tragiczny. No i na baterii trzyma uber długo.