Wpis z mikrobloga

Telefon do 1000zł na ten moment - co polecacie?

ze wstępnego przeglądu rankingów wynika, że
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB to najlepszy wybór.
Zależy mi na:
- NFC
- przyzwoity aparat/kamera
- Nowy tel. potrzebuję do drona i gimbala, więc przyda się większy ekran niż w SE - ale wszystkie telefony na rynku mają większe ekrany, nie chcę też aby był za duży, więc to nie jest takie istotne (każdy pod tym względem będzie dobry)

Pytam, bo może lepiej dorzucić 200 i mieć coś znacznie lepszego
albo kupić inny trochę używany, w tej samej cenie i też lepszy.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach telefon to bardziej kwestia statusu, jak samochody. Różnice między modelami w praktyce są bardzo małe, więc może i do 600zł by się coś znalazło.

Mam iphone SE - to co go wyróżnia i bardzo w nim lubię to, że można go "odłożyć"/postawić na krawędzi, i filmuje jak ze statywu. Chyba, żaden inny telefon na rynku nie ma płaskich krawędzi. (Sprawdziłem dopiero iPhone 12 ma mieć takie)
[ płaskie krawędzie / flat edges / standing still on the edges / sides ]

#pomoctechniczna #gsm #smartphone #zakupy #jakismartphone #jakitelefon #jakitelefonwybrac
rentiever - Telefon do 1000zł na ten moment - co polecacie? 

ze wstępnego przegląd...

źródło: comment_1590128545fVSazwNfc1oBRLWSMr1nHF.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.

Ostatecznie raczej a50 a nie p30 gdyż

zalety a50:
- wyświetlacz AMOLED (będzie lepiej widać - ważne przy pilotowaniu drona)
- radio FM (nie aż tak istotne, ale zaskoczyło mnie że w ogóle to wciąż jest w telefonach ;) )
- odrobinę większy wyświetlacz
- lepsze zdjęcia w słabszym świetle

p30 lite:
- szerszy kąt obiektywu
- lepsze odwzorowanie kolorów
- aluminiowa obudowa
  • Odpowiedz
z mi bandem za 800zł. Aparat nie jest fenomenalny, ale też nie tragiczny. No i na baterii trzyma


@f8l8x: iphony ogólnie robią lepsze. iphon 4 swego czasu był drogim flagowcem.
Zdaje sobie sprawę, że w budżetowych opcjach zdjęcia będą gorsze, mimo wszystko nie chce wydawac wiecej niz 1k na telefon.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rentiever: jeśli chodzi o Redmi Note 8 Pro to pamiętaj, że nie musisz używać stockowej aplikacji aparatu tylko możesz ściągnąć inną - a to wiele zmienia.
Co to samego telefonu to bardzo polecam.
  • Odpowiedz