Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś jasno powie kiedy przysługuje kolejnepostojowe

Załóżmy, że:
w marcu zarobiłam 4400
w kwietniu 2700 (tu złożyłam wniosek o pierwsze i dostałam kasę)
w maju 3300

Względem którego miesiąca mam oceniać czy nastąpiła poprawa czy nie? W stosunku do marca nie, w stosunku do kwietnia tak.
Załóżmy, że złożę wniosek i dostanę kasę. Może się tak stać, że każą mi je jednak oddać? Mogą być z tego jakiekolwiek negatywne konsekwencje?

#zus #dzialalnoscgospodarcza #firma #tarczaantykryzysowa
  • 8
@Emenemsy: @Patrycja89: Info ze strony ZUS
Musisz złożyć oświadczenie, że Twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. Sam musisz ocenić czy Twoja sytuacja materialna uległa poprawie czy też nie. Porównaj swoją obecną sytuację do tej sprzed złożenia wniosku o pierwsze świadczenie. W oświadczeniu nie musisz wykazywać spadku przychodów o kolejne 15%, ale Twoja sytuacja materialna powinna być na podobnym poziomie lub niewiele się zmienić.
@Patrycja89: Pewnie będzie trzeba. Ale ja cały czas porównuję do lutego (bo w marcu składałem pierwszy wniosek). Fakt, że cały czas nie osiągam takiego przychodu jak właśnie w lutym. Przy założeniu, że w ZUS-ie mają jak zawsze burdel myślę, że nikt się nie czepi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Patrycja89: mam identyczna sytuację i bd składać dziś drugi wniosek i moja interpretacja jest taka że porównuję do miesiąca pierwszego ciągle czyli w twoim przypadku marca - 4400.
Jak mi nie przysługuje to powinni nie wypłacić przecież ktoś to powinien sprawdzić