Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: najlepsze jest to, że tenże informatyk może napisać hiper super program do robota spawalniczego, że będzie mógł nim zdalnie operować z drugiego końca świata :)


@rafalopr: Z tymi robotami to sie nie rozpędzajcie - technologia pozwala co najwyżej pospawać na #!$%@? serie miliona karoserii do skody w 20 robotów i warsztat pracowników i inżynierów do obsługi.

Płotu ci robot nie zrobi ani rury nie pospawa.

Roboty spawacze będą wtedy
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: To są cały czas ulepszane frameworki, interfejsy, bardziej dostępne dla ludzi "mniej technicznych". Automatyzacja postępuje, sądzę że obecnych klepaczy po kasie z biedry będzie się dało łatwo zastąpić. Znam ludzi którzy zostali programistami po roku nauki, co to za zawód w który można się wdrożyć w tak krótkim czasie? Nie po to firmy wydają gruby hajs na automatyzacja żeby zatrudniać więcej ludzi.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: zgadzam się w zupełności! Na ten moment słaba opcja, ale za 20?30?50? Lat kto wie


@rafalopr: Myśle że nie.

Roboty istnieją od dawna w przemyśle.

Ta technologia jest już stara jak bomba atomowa a dalej w autach nie ma reaktorów jądrowych zamiast silnika - dopiero elektryki weszły i to tylko dlatego że musk miał fanaberie bo nawet najwięksi automotive to olewali.

Przyjmuje się, że rozwój techniki robotyzacyjnej rozpoczął się
  • Odpowiedz
@rafalopr: Nie, na robolach. Na robotach jest gówno nie pieniądze, praca polega na zakładaniu i zdejmowaniu materiału jak na cnc i sprzątaniu - w najlepszym przypadku poprawiasz co robot #!$%@?ł. Zarobki poniżej spawacza a ja mam powyżej bo majsterskie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wafelek12345: tego, że nie ma takiej opcji by napisała sensowny kod pod logikę biznesową. Przynajmniej nie w przeciągu najbliższych 20 lat
  • Odpowiedz
@eth7: A skąd ten wniosek? xd
Postęp w naukach technicznych jest często skokowy, nie liniowy. Może jakiś #!$%@? opracuje jednak coś na kształt AI w przeciągu 2 lat a nie 20... Co ma interpretacja znaków graficznych do logiki biznesowej xd
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Nie wiem co ludzie widzą w tym całym spawaniu, obrósł ten zawód taką otoczką (trochę jak kierowca TIR-a). A dla mnie nudna i ciężka robota fizyczna. Mam papiery, nawet spawam w pracy, ale jak czasami mi się trafi dwa tyg bez przerwy patrzenia na tego zielonego gluta to ch*j mnie strzela - często na kolanach,zapakowany w skóry, nachylony, skupiony cały czas, opary, iskry i ta straszliwa nuda. Podziwiam ludzi którzy
  • Odpowiedz
heheszki heheszkami, ale sadzasz hydraulika do PC, dajesz ksiazke i kazesz napisac petle ktora co randomowe kilka sekund wypluwa "hello" a jak sekundy sa podzielne przez 5 to "world" i mowisz ze programista to zrobi w minute i zarobi (45/60) 75gr. Mysle ze jakby hydraulikowi wyszlo ze to nie takie latwe i zadanie warte te 75gr robil np 3h albo i caly dzien to by szybko zmienil zdanie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Znam ludzi którzy zostali programistami po roku nauki, co to za zawód w który można się wdrożyć w tak krótkim czasie?


@Wafelek12345: Można to samo powiedzieć o 90% zawodów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomocnikiem spawacza czy jakimś asystentem w biurze można być w ogóle bez nauki, dla programistów poprzeczka na wejściu jest i tak względnie wysoko.

sądzę że obecnych klepaczy po kasie z biedry będzie się dało
  • Odpowiedz