Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirasy. Potrzebuje waszej pomocy więc mam #pytaniedoeksperta.

Przymierzam się do kupna swojego pierwszego maca. Poważnie myślę o MBP rok 2015. Rozmiar jeszcze nie wybrałem. W zasadzie ma mniejsze znaczenie.
Potrzebuje go do Tworzenia muzyki, programowania oraz hobbistycznie do obróbki zdjęć. Którą więc wersję polecacie?

No chyba, że istnieje coś konkurencyjnego w budżecie do 3,2k, co moglibyście z czystym sercem polecić.

Pozdrawiam brać wypokową i życzę miłego dzionka i pysznej Kawusi!
#macbook #dell #lenovo
  • 3
@cobra1994: mam mbp 2k15 '13.

Programuje w iOS i tu mimo, że lapek ma już 5 lat to spokojnie mi starcza - jak siedzisz we frontcie to tym bardziej powinno być ok bo Xcode niestety ale jest zasobożerny, zdjęć nie obrabiam więc grafiki osobnej nie potrzebuję, muze tworzę ale nie nagrywam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dysk weź co najmniej 256gb i 8gb ram to minimum, sprawdź ile
@grzmot_cebula: Dzięki za pomoc! Okej. Powiedzmy, że też poprzeglądałem oferty i zdecyduje się na MBP 2k15'13 i właśnie 256 GB. Czy jak jest podłączony ciągle do ładowania tj. działa tak jak stacjonarny na codzień to liczy jakość ilość cykli ładowań?

Jaka będzie na tą chwilę optymalna cena, żeby nie przepłacić za takowy model?
@cobra1994: mój po 5 latach (i w większości czasu podłączony do ładowania) ma dokładnie 175 cykli - w teorii to niecałe 20% zużycia zanim bateria przełączy się w inny tryb.

Cena raczej między 2.7-3.5 za '13 - wszystko zależy od stanu (np. obicia zewnętrzne)

W jednej robocie miałem '13 pro 2k16, w aktualnej mam '15 pro 2k19 i gdybym miał kupić teraz to albo '15 pro 2k15 na wypasie (z grafiką)