Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Karma wraca mireczki.

Prowadzę startup IT, mamy własny produkt do project managementu który rozkręcaliśmy powoli jednocześnie robiąc na boku projekty żeby była kasa bo w Polsce inwestor na wczesnym stadium to tak jak te duchy, niby są ale nikt ich nigdy nie widział. Firma zaczęła się kręcić i zaczęliśmy zarabiać pierwsze pieniądzę i wtedy BUM, Maowiecki ze swoimi zakazami i z miejsca straciliśmy ponad 90% przychodów bo popadały projekty które nas w tym wczesnym stadium utrzymywały. 2 dni zmarnowane analizując tarczę antykryzysową:
- Nie podlegamy pod zwolnienia z ZUSu
- Nie podlegamy pod postojowe
- Nie podlegamy pod tarczę z PFR
- Ani żaden inny z 60 punktów tej propagandówki

ale.. #tvpis nawala co 5 minut jak to dobrze.

Za to VAT pełnopłatny 2x bo klienci nam się w tym samym miesiącu rozliczyli a inflacja nas rucha.. Więc rząd nam załatwił betonowe buciki, nie dość że nie pomogli to jeszcze dokopali. Jak wszystko podliczyliśmy to wyszło że ja ląduję na ulicy i wszystkich trzeba zwolnić a i tak będzie około 30 tys długów..

Zacząłem więc w panice szukać pomocy. Pojawił się inwestor z US który powiedział że nas wyratuje za kilka % udziałów ale.. jego warunek to że musimy założyć spółkę w Stanach Zjednoczonych i przez nią wszystko rozliczać bo inaczej on nie wchodzi bo to za duże ryzyko.

I teraz po wczesnym popycie, projekcie przychodu mamy na około $450.000 miesięcznie po pierwszych 2 latach.

Myślicie że gdzie zapłacimy wszystkie podatki?

Napewno nie w kaczystanie.

Ten sam scenariusz, polskich unicornów (firm o waluacji ponad $1b) jest znacznie więcej niż pokazują to oficjalne statystyki ale wszystkie są zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych (np Wish) bo inwestorzy polscy zachowują się jak divy a rząd startupy rucha i utrudnia im rozwijanie się jak tylko może.

Z mojej strony Mirki, jeśli nie macie centrum interesów tutaj (vel skarbówka nie może się do was przypierdzielić), tzn nie prowadzicie jakiegoś fizycznego biznesu na terenie kraju a większość waszych klientów to ludzie z zagranicy to mogę bardzo serdecznie polecić stripe atlas. Koszt $1.000, rejestrujecie spółkę i pokazujęcie środkowy palec zawistnemu karłowi i jego marionetkom a przy okazji płacicie jakieś 8x mniejsze podatki.

Karma wraca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#finanse #startupy #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #bekazpisu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edd00a7408f73906dad8f5b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[........................................] 1% (2zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: Lol Wish jako przykład polskiej firmy XDD

Wish was started by Piotr Szulczewski, a former Google engineer, as a software company called ContextLogic. In September 2010, ContextLogic received $1.7 million in investments and involved Yelp CEO Jeremy Stoppelman.[1]

Szulczewski grew up in the Warsaw neighborhood of Tarchomin.[1] Upon the collapse of the Soviet Union, his parents emigrated to Waterloo, Ontario, Canada, about 70 miles (110 km) west of Toronto. He
ustawa jest tak skontruowana żeby wykluczyć jak najwięcej firm.


@AnonimoweMirkoWyznania: To znaczy jak( ͡° ͜ʖ ͡°)? Ja i każdy którego znam i prowadzi działalność z tego wziął jakieś pieniądze. Przekrój od JDG po Sp z o.o. zatrudniająca naście osób (a wątpię byście jako startup IT byli czymś większym niż kilka osób i wynajmowane biuro?). Nie są to kokosy, ale jak firma w zasadzie stoi 2-3 miesiące, to
OP: @magicznyfred

- Pod ZUS nie podlegamy bo mamy więcej przychodu niż 15 tys a nasi ubezpieczeni którzy umożliwiliby skorzystanie z innej drogi zostali zatrudnieni po wymyślonym przez pis terminem połowie lutego (ale dobry miesiąc przed lockdownem)
- Pod postojówkę nie podlegamy bo wszyscy ludzie robią na pół etatu
- Pod PFR nie podlegamy bo mamy umowy zlecenia, chłopaki mają pełne ubezpieczenie z uczelni / drugiego etatu i woleli zlecenie
-
ustawa jest tak napisana żeby skorzystali z niej ci którzy realnie stracili


@2xpapanalepiku: no chyba se jaja robisz xD Człowiek w warzywniaku, który kupuje dajmy na to produkty za 20k, sprzedaje za 25k, ma 5k dochodu, po odjęciu opłat stałych, pewnie ze 2,5k może 3k mu wyjdzie, i zgadnij co, on się nie kwalifikuje do ulgi z ZUS, bo ulga jest na przychód, a nie dochód i on przekracza magiczną barierę.
do ulgi z ZUS, bo ulga jest na przychód, a nie dochód i on przekracza magiczną barierę.


@rzuf22: Już to zmienili, masz albo barierę przychodu, albo dochód do 7k w miesiącu (jak Ci wygodniej wnioskować), a że jest opcja starania się wstecznie, to powinno się udać i warzywniakowi (ps. oni zarabiają znacznie więcej niż 3k ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Już to zmienili, masz albo barierę przychodu, albo dochód do 7k w miesiącu


@magicznyfred: tego nie wiedziałem, tak to jest jak się robi milion tarczy w wersji beta.

jest opcja starania się wstecznie, to powinno się udać i warzywniakowi


@magicznyfred: tego też nie było na samym początku. Jak przespałeś to trudno. Znam takich co niechcący zapłacili i przepadło.

(ps. oni zarabiają znacznie więcej niż 3k ( ͡° ͜ʖ
@2xpapanalepiku: mentalnosć wykopka pokazujesz ty. Kto mnie oszukał? Co mam oddać? To, że dostałem nie znaczy, że automatycznie popieram tarcze. Mogę i będę ją krytykować, bo jest #!$%@?. Ale widzę nie jesteś w stanie połączyć tych dwóch kropek i cie to przerasta.

Plus oczywiście zacząłeś mnie atakować, bo tezy, że pomaga tym którzy realnie stracili nie jesteś w stanie obronić. Typowy wyborca dobrej zmiany... Idź głosić swoją propagande gdzie indziej, nie
@rzuf22: żadne rozwiązanie by ci nie pasowało, taka jest prawda, najlepiej gdybyś usłyszał że kasy nie ma ale od kogo innego niż kaczor. Szkoda tylko że łapy swędzą i tak jak każdy zajadły przeciwnik nie potrafisz się powstrzymać od ich wyciągania.
Ja niczego nie muszę bronić. Kasa wielu pomogła, tobie również jak widać tylko jakoś przez gardło trudno przełknąć że po raz pierwszy coś dostałeś. O inne + nie pytam bo