Wpis z mikrobloga

Miraski co byście wybrali?
MBP 2019 i5/16GB/128GB
MBP 2020 i5/8GB/256GB
MBA 2020 i3/16GB/256GB

Obecnie w laptopie z W10 mam 8GB RAMu i ledwo mi to starcza na oglądanie seriali czy pracę w excelu, dlatego zastanawiam się czy nie brać zeszłorocznego modelu właśnie ze względu na większy RAM.

Rozmiar dysku nie jest aż taki ważny, mam 50GB iCloud + dysk SSD z laptopa przerobię na zewnętrzny.

#macbook #apple
  • 33
@baka-neko: Jeżeli nie masz kilkudziesięciu otwartch kart w przeglądarce na raz lub wielu programów jednocześnie to 8 GB powinno Ci wystarczyć. Chyba że robisz coś bardziej specjalistycznego. Nie wiem jak z wydajnością i3 w modelu 2020, ale i5 w MBA 2018 nie porywał.
@KwasneJablko: kilka kart w FF, jakiś serial/anime, excel, word i już zużycie na poziomie 80% xD laptop ma 8 lat.

@kamtag: między tymi modelami MBP 2019 a 2020 różnicy w cenie nie ma, bo oba są za 6,5k, ale chyba te 16GB będzie bardziej przyszłościowe? Nie zmieniam często laptopów, tak jak napisałam wyżej mój obecny ma 8 lat, wiec chyba te 16GB będzie lepszym wyborem, zwłaszcza jak planuje go mieć
@baka-neko: Air 2020 skreśl, bo jest kijowy i nie wyrabia w nim chłodzenie (tym bardziej w wersji i5/i7) - odpalisz głupią wideokonferencję czy cokolwiek, co wymaga procesora i cyk, stale 90+ stopni na CPU. Bez sensu. Już lepiej kupić Air 2019 ze słabszym procesorem.

8 GB RAM w Pro to tak na styk moim zdaniem. Typowo mam otwarte 3-4 karty w Safari, jakiegoś większego pdfa na kilkaset stron, edytor tekstu i
@kamtag: Sam się niedawno długo zastanawiałem, bo na papierze to wyglada mega kusząco, ale sprawdziłem dziesiątki komentarzy, filmów, opinii i ludzie masowo je zwracają, bo cały czas chodzą blisko 100 stopni na CPU. Chyba dodanie procesorów 10 generacji, tym bardziej czterordzeniowych, do konstrukcji chłodzonej praktycznie pasywnie nie było najmądrzejszym ruchem xD Lepiej za prawie tę samą cenę kupić Pro 2019 z normalnym chłodzeniem (plus miłe drobiazgi typu lepsza jasność, głośniki, touchbar,
@Vaerlin: No to ciekawe, w sumie nie czytałem recenzji jeszcze xD. No ja miałem MBA 2018 i5/8/128, teraz mam MBP 2019 i5 (ten słabszy)/16/512. No jednak 16 GB i mocniejszy proc niż w MBA daje dużo lepszy komfort użytkowania. No i jak wspominałeś reszta rzeczy też na plus, ale no mógłbym z tym żyć :) Nowego laptopa też rozważałem nie dla siebie, więc w zależności kiedy bedzie kupowany to albo MBP