Wpis z mikrobloga

Co można powiedzieć osobie, która patrzy na program/system jak na narzędzie, które pomaga realizować mu jego cele, a w przypadku Linuksa widzi, że on mu tego nie umożliwia, jest jak zepsuty młotek, albo dziurawy kubek czy "samochód bez silnika". Na przykład jego celem też jest granie w gry, a linuks ci tego nie umożliwia.

Jak można takiemu przemówić do rozumu, żeby używał mimo tego wolnego oprogramowania i Linuksa?

#windows #windows10 #filozofia #linux #stallman #gry #programy #tepyinzynier
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak można takiemu przemówić do rozumu, żeby używał mimo tego wolnego oprogramowania i Linuksa?


@pyroxar: Tylko po co? Bardzo nie lubię tego stallmano-ekstremizmu w linuxowym środowisku.
Jeśli ktoś sam nie chce czegoś zmienić to będzie szukał problemów na siłę.
Ja osobiście mam tak, że im bardziej ktoś próbuje mnie do czegoś przekonać tym bardziej się sprzeciwiam.

Na przykład jego celem też jest granie w gry, a linuks ci tego nie umożliwia.
@pyroxar: większość gier podobno już działa na linux, trzeba czasem pogłówkować i się czegoś nauczyć nowego ale może warto uwzględnić koszty $$/prywatności/uzależnienia się od MS.
Szanowny @pesymistyk: no ale właśnie to wolne oprogramowanie odpowiada za to, że na Linuksie jest tak dobrze użytkownikom, idea jest najważniejsza, tylko ludzie zbyt głupi, by na niej bazować, wolą praktykę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pyroxar:

wolne oprogramowanie odpowiada za to, że na Linuksie jest tak dobrze użytkownikom


Zgadzam się, ale tylko jeśli mowa świadomych użytkownikach.

ludzie zbyt głupi, by na niej bazować, wolą praktykę.


Nie nazwałbym tego głupotą, raczej lenistwem i ignorancją. Większość ludzi nawet sobie nie zdaje sprawy z istnienia czegoś takiego jak "linux" czy "wolne oprogramowanie". Nie obchodzi ich to. Wolą sprawdzone rozwiązania i ciężko zmienić ich przyzwyczajenia. Windows musiałby zaliczyć podobną wpadkę
pesymistyk - @pyroxar:
wolne oprogramowanie odpowiada za to, że na Linuksie jest tak ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@checklogin: jeśli już używa komputera to ma wybór etyczny, czy wolne czy niewolne oprogramowanie. Sęk w tym, żeby wybrała tę wolne, czyli Linuxa lub gnu hurd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@checklogin: bo wybór powinien być właściwy, ja mogę tylko przekonywać. Nie musi to być Linux, ale musi to być wolne oprogramowanie.

Tutaj fajnie opisała Aya Rand niewłaściwe cele i wartości jako niemożliwość uniknięcia przepaści, której nie chce się dostrzec. Człowiek może chcieć nie być świadomym, ale nie może uciec od kary, destrukcji czynionej za sprawą swojego wyboru.
https://youtu.be/5AIbjTyUtf8?t=1661
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @less_is_more: dlatego, że nie ma innej drogi do cyfrowej wolności i prywatności.

Pamiętaj, choćbyś nie wiem jak starał się o niepoznake, skupiając się na doraźnych korzyściach, nieunikniesz przykrych konsekwencji swoich decyzji.