Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #trojboj #trening

Polećcie sprawdzona literaturę z zakresu programowania, periodyzacji, biomechaniki, anatomii, ogólnie wszystkich składowych treningu. Zależy mi na sprawdzonej literaturze, żeby nie marnować czasu na czytanie jakiś bzdetow tudzież wiedzy nieaktualnej. Możecie polecić również strony z wiedzą w formie artykułow
  • 13
@qeqcon:
o człowieku, to jest trochę durne pytanie. Sprecyzuj co chcesz wiedzieć konkretnie. Bo z > z zakresu programowania, periodyzacji, biomechaniki, anatomii, ogólnie wszystkich składowych treningu mogę Ci wrzucić kilkadziesiąt tytułów, na upartego pewnie i kilkaset. Na jakim jesteś etapie zaawansowania? treningowo i teoretycznie? Co czytałeś, co próbowałeś czytać i Ci nie podeszło, czego nie rozumiałeś? masz jakieś wykształcenie kierunkowe czy po prostu sobie trenujesz i chcesz coś przeczytać?
@bdm_bq: ogółem mam 19 lat i myślę nad studiami w tym kierunku, niestety musiałbym zaczac ogarniać każdy aspekt od początku,bo technikum zupełnie nie te dziedziny nauki, stąd moje pytanie o każdą składowa treningu, może na początek powinienem zapytać o anatomię, biochemię i biomechanikę, żeby dalej pójść w programowanie i periodyzację
@qeqcon

1) Anatomia prawidłowa układu ruchu - Ignasiak
2) Ogólnie pojęta biomechanika aparatu ruchu - Bober
3) Neuroanatomia - Ignasiak
4) Fizjologia ogólna - Konturek
5) Podstawy z biochemii - Harper
6) Fizjologia wysiłku - Konturek

W tej kolejności, jak dobrze sobie wszystko rozplanujesz w wieku ~22 lat będziesz miał wiedzę większą niż 90% osób związanych ze sportem, potem zostanie się dokształcanie w obranym kierunku
@Eeeeyyyyeeee: Ale on musi poznać anatomię, przyczepy, czynność danych mięśni żeby przełożyć to na odpowiedni sposób ćwiczenia. Dla takiej osoby przecież Bohenek to będzie jak dla mnie fizyka kwantowa. To samo z fizjologią - w jaki sposób będzie wiedział jak zaprogramować trening kondycyjny dla np. trójboisty, który będzie chciał pojechać na rowerze 200km w 5h? Musi znać podstawy i jeśli jest człowiekiem, który myśli to przełoży to sobie na swoje widzimisię
Dzięki panowie, właśnie o to chodziło, żeby wyklarować solidna bazę wiedzy na której będę mógł budowac dalszą wiedzę. Jeśli macie jeszcze coś do polecenia to proszę się nie krępować
@qeqcon: Najważniejsze jest połączenie teorii z praktyką, bo z tego co widzę ludzie popadają tutaj w skrajności, albo nie uznają badań bo są robione na studenciakach, albo bez odpowiedniego badania nie pójdą się wysrać. Dlatego musisz sprawić żeby jedno i drugie szło ze sobą w parze. Ja wybrałem AWF bo wiedziałem że to niewymagające studia i czas będę mógł poświęcić na naukę tego co mnie interesuje. Osiągaj wyniki w jakimś sporcie,