Wpis z mikrobloga

Ideapad średnio do mnie przemawia niestety, nie ufam niższym wersjom Lenovo pod względem jakości wykonania. Trzeba będzie czekać ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@acetone: Yoga Slim 7 jeszcze nie jest zła, ale w cenie i konfiguracji na jd.com w Chinach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przejrzałem przy okazji co tam w sklepach teraz i dziwi mnie, że minimum 16 GB RAM to nie jest już jakiś standard. Chrome robi tak ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:i 8GB nie ma. ¯_(ツ)_/¯


@iskra-piotr: Chrome to i potrafi tak ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:i 16GB nie ma. (
jak już jesteśmy przy y540-17 to mam go z matrycą BOE ale niestety jeden pixel się świeci bo ziarenko piasku uszczypało powłokę matrycy. Masz może dostęp do takich części? Na Allegro niestety bieda z tymi matrycami i nie są dostępne.


@GIBbeer: Teraz będziesz musiał się trochę przemęczyć, bo ciężko z dostępnością czegokolwiek oraz by ci nie wysłali gorszego zamiennika, a zamieniać ją na gorszą trochę bez sensu.
Czy jest szansa na ranking sensownych poleasingowek / refubrished?


@bazi9: Nie sądzę bo wybór jest strasznie słaby, brakuje sensownych używek, sporo pracowników na pracy zdalnej, wstrzymane wymiany sprzętu, bo cięcia kosztów, a leasing laptopów robi się coraz bardziej popularny, więc kontenerów coraz mniej, a koszty transportu wzrosły.
@Sawo: Statek pewnie już wypłynął przeważnie 4-6 tygodni.


@Pustulka: Oby mordo, bo czekam i czekam. Gadałem z ASUS Polska tydzień, czy dwa temu i też czekają, ponoć parę tygodni ma być.
@Pustulka: i czy taki laptop w ogóle istnieje :
Główne przeznaczenie to montaż filmów w Adobe wiec:
Jak najwięcej wątków i rdzeni
16gb RAMu.
Dobra matryca, żeby używać bez monitora
Karta graficzna byle była albo może nawet i bez, bo i tak to procka żre

Istnieje takie cudo?
@Pustulka: jest coś wartego uwagi w https://www.euro.com.pl obecnie? fajna promocja 20 rat 0% jedna gratis i płatnosc od nowego roku, a że obecnie słabo u mnie z gotówką to chcialem skorzystać
najlepiej do 3-3,2k, używany głownie do filmów, lekkiej obróki w inventorze i czasem jakieś niezbyt wymagające gry typu CS GO czy PUBG
byłem dziś oglądać tego Asusa: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x512-i5-8gb-256ssd-mx250-w10.bhtml ale mam wątpliwośc do jego trwałości, jest bardzo lekki i łatwo wygiąć
@Pustulka: kupiłem A15 z 1660ti/ryzen 7 4800h i 16gb ramu, powiem szczerze ze kozak ale odrazu trzeba kupic podstawkę lub wkladac pod tyl laptopa cos co go podniesie wtedy spada prawie 10°C na procesorze i wentylatory nie kręcą sie tak jakby laptop miał zaraz odlecieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie kombajn mnie wyszło z rabatem na morele nie całe 4200(ʘʘ)
Masz plusa tylko podpowiedz : jaki lapek :

- do 2kg

- 14" +

- 8Gb ram

- dysk ssd 512Gb+

- grafika by szło w coś pograć


@gokihar: Najlepiej coś z mx250 lub z minimum ryzenem 4500, sporo zależy od budżetu i kiedy kupujesz, bo wybór mały i ciężko z dostępnością. Jest też zephyrus g14 z 1660 Ti max-q lub RTXe 2060 Max-Q na które czeka mirek wyżej to zupełnie
A o ile mniej więcej? Bo ja i tak laptop bez dostępu do prądu używam z dwa razy roku po maks dwie godziny xD.


@przemianawdzika: Może nie jest to jakaś ogromna różnica, ale ci się zwyczajnie nie opłaca 9750h i 1660 Ti za 3699 zł ma 6 rdzeni, 9300hf z uszkodzoną integrą 4, 200 zł warto dopłacić, nie ma co do tego wątpliwości.
jest coś wartego uwagi w https://www.euro.com.pl obecnie? fajna promocja 20 rat 0% jedna gratis i płatnosc od nowego roku, a że obecnie słabo u mnie z gotówką to chcialem skorzystać

najlepiej do 3-3,2k, używany głownie do filmów, lekkiej obróki w inventorze i czasem jakieś niezbyt wymagające gry typu CS GO czy PUBG

byłem dziś oglądać tego Asusa: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x512-i5-8gb-256ssd-mx250-w10.bhtml ale mam wątpliwośc do jego trwałości, jest bardzo lekki i łatwo wygiąć pokrywę z
kupiłem A15 z 1660ti/ryzen 7 4800h i 16gb ramu, powiem szczerze ze kozak ale odrazu trzeba kupic podstawkę lub wkladac pod tyl laptopa cos co go podniesie wtedy spada prawie 10°C na procesorze i wentylatory nie kręcą sie tak jakby laptop miał zaraz odlecieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie kombajn mnie wyszło z rabatem na morele nie całe 4200(ʘʘ)


@bartektokotyo: Tu
Pustulka - > kupiłem A15 z 1660ti/ryzen 7 4800h i 16gb ramu, powiem szczerze ze kozak...