Wpis z mikrobloga

Wlasnie odebralem swoj pakiet wyborczy w Australii.

Zaskoczyl mnie fakt, ze zgodnie z dolaczona istrukcja wyborca powinien na wlasny koszt odeslac pakiet do konsula.

Nie zeby byl to jakis ogromny koszt bo raptem pewnie kilka dolarow jednak zdumiewa mnie fakt, ze nasi rzadzacy wyrzucaja w bloto 70 milionow PLN na wydruk bezuzytecznych pakietow na wybory, ktore sie nie odbyly. Przy tym jednoczesnie wstajacej z kolan Polski nie stac na koperte zwrotna...

Teraz juz tylko czekam na pasek w TVP o tym, ze juz nie tylko zachod ale rowniez "antypody zazdroszcza Polsce dobrobytu"

#australia #emigracja #wybory #wyboryprezydenckie2020
StefanH - Wlasnie odebralem swoj pakiet wyborczy w Australii.

Zaskoczyl mnie fakt,...

źródło: comment_1592921569iOukZeJibZXb7QnKSTnDA9.jpg

Pobierz
  • 75
@trololo55 Nie, wqrwia mnie natomiast to, że mordę dra o moje głosowanie za granicą osoby, w większości z grupy "nikt synek tyle nie dał co pisda ł". Nie jest w PL możliwe zrzeczenie się obywatelstwa, place w PL jakieś podatki i chociażby to "moralnie" uprawnia mnie do głosowania (o konstytucyjnym prawie nawet nie chce wspominać). Do moich pieniędzy to pierwsi, ale głosować to nie powinienem bo jak to.
@emissary: złotko, gdyby to ode mnie zależało to błagałbyś na kolanach aby tu płacić podatki bo nigdzie indziej nie byłby tak niskie.

Wracając do tematu, jeżeli zrzucasz się na utrzymanie tego bagna to powinieneś móc zagłosować. Jeżeli nie, to sorry, ale głosuj tam gdzie płacisz.
Polski nie stac na koperte zwrotna...


@StefanH: myślę, że to problem bardziej papierologiczny i faktem, że wiąże się z wieloma różnymi nienegocjowalnymi stawkami
Nie jest w PL możliwe zrzeczenie się obywatelstwa


@emissary: Jest: https://www.gov.pl/web/mswia/zrzeczenie-sie-obywatelstwa-polskiego

Niemożliwe natomiast jest stanie się bezpaństwowcem, co przewiduje ustawa:

wymaganym załącznikiem do wniosku o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego jest m.in. dokument stwierdzający posiadanie obywatelstwa innego państwa lub przyrzeczenie jego nadania.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Apatryda

jakoś wolę już płacić podatki niż mieć cokolwiek z tym średniowieczem wspólnego...


@emissary: dochodowego w Arabii Saudyjskiej nie ma z zupełni innych powodów niż islam
@emissary: to był przykład kraju z niskim podatkiem, a nie wzorowego systemu politycznego.

Wolałbym aby moja kasa została wydana na coś przydatnego, a nie na to aby ktoś inny nie musiał pracować.
@Hegelius: nie nikt nie kazal wyjezdzac i nie ma to nic do rzeczy w kwestii mojego wpisu ale domyslam sie, ze szukasz po prostu zaczepki.

Nigdzie nie napisalem ze "mnie sie nalezy" - zauwazylem jedynie ciekawa moim zdaniem zaleznosc pomiedzy marnotrawstwem sporej kwoty publicznych pieniedzy na zorganizowanie wyborow podczas gdy zmusza sie obywatela do tego zeby dolozyl ze swoich aby w tychze wyborach mogl wziac udzial.

Przykro mi jesli tego nie
@steemm:
po pierwsze - skad wiesz ze nie place podatkow w Polsce?

po drugie - to Twoja opinia ze nie powinienem miec prawa wyborczego i temat na osobna dyskusje. Mam prawo wyborcze i komentuje jak to prawo jest egzekwowane przez obecne wladze.

po trzecie - co jesli nie place podatkow w Polsce ale nie wykluczam powrotu i chce miec wplyw na to do jakiego kraju wroce?
@steemm: po raz kolejny w swojej wypowiedzi wykorzystujesz teze, o ktorej nie masz pojecia i starasz sie w ten sposob argumentowac swoj punkt widzenia. Naprawde nie widzisz ze prowadzenie dyskusji w taki sposob jest kompletnie jalowe i po prostu ponizej pewnego poziomu?

"wyjechales to znaczy ze nie chesz uczestniczyc w zyciu polski" - po pierwsze Polska pisze sie z wielkiej litery. Po drugie nie wiesz w czym chce a w czym