Wpis z mikrobloga

Na obecną chwilę jestem przekonany, że Hołownia to druga Nowoczesna, tylko że Hołownię wprowadzili do polityki dużo sprytniej. Nauczyli się na swoich błędach i na sukcesie Kukiza. Z Nowoczesną od razu było wiadomo, że jest drugim PO, który ciągle tracił popularność. PO jest już mocno znienawidzone przez społeczeństwo i musi szukać jakichś sposobów, żeby się odbić od dna. Poprzednie wybory parlamentarne pokazały w jak kiepskiej sytuacji są. Wprowadzenie pozornie niezależnej siły politycznej byłoby sprytnym rozwiązaniem, więc dlaczego mieliby tego nie wypróbować. Szczególnie, że Hołownia to TVN, który wprost sympatyzuje z PO.

Jak jest, dowiemy się z czasem. Do czasu najbliższych wyborów Hołownia będzie na pewno grał niezależnego.

#polityka #holownia #szymonholownia #tvn #wybory #po #nowoczesna
Pobierz Wykopaliskasz - Na obecną chwilę jestem przekonany, że Hołownia to druga Nowoczesna, ...
źródło: comment_15935942060AAg1A08seJ9GAlzet1Xeh.jpg
  • 38
@ekjrwhrkjew to dalej nie przeczy tezie że holownia jest tworem który ma oczyscic wizerunek PO (w sensie że sobie tam powoli mogą przejść posłowie) po prostu Nowoczesna uderzyła w jeden sposób ale jak widać tak się wyborców nie zdobywa i trzeba próbować z socjalem;) btw ogólnie nie mam nic do Szymka, niech kręci nowy projekt, a nóż widelec to jego partia to faktycznie będzie coś nowego i jakas siła.
Biedron to tez PO skoro dal im poparcie?


@DizzyEgg: Wysuwasz taki wniosek na podstawie tego, że Biedroń dał im poparcie? Mając do wyboru Dudę i skrajnie lewicowego Trzaskowskiego, chyba oczywistym jest, że skrajnie lewicowy Biedroń poprze Trzaskowskiego. On akurat nie musi kręcić, że nikogo nie popiera, jak Konfederacja, która mogłaby dużo stracić na poparciu kogoś. Chyba że dla Ciebie nie jest to jasne?
chłopie pytałeś to ma do tego Duda, to ci odpisałem, każde najeżdżanie na Hołownie ma na celu to by Duda wygrał tą drugą turę


@DzonySiara: Ok, w porządku, odpowiedziałeś. Ale ja w odpowiedzi zapytałem, jakie to ma znaczenie w odniesieniu do Dudy, skoro wyborcy Hołowni chcą głosować na PO, więc nie przeszkadza im, że Hołownia potencjalnie jest z PO?
@Wykopaliskasz: Ja zaraz po ogłoszeniu startu Hołowni w wyborach twierdziłem, że jego zadaniem będzie zebranie w pierwszej turze pewnej puli głosów, które w ostatecznej rozgrywce dostanie kandydat PO. A co do wyborów parlamentarnych, to śmiem twierdzić, że za trzy lata o Szymonie Hołowni jako polityku i o jego "nowym ruchu społecznym" już mało kto będzie pamiętać.
@wda79: Też to rozważam, że był jedynie sposobem na "zebranie" grupy osób, której później powie, żeby głosowali na Trzaskowskiego. Jednak on już teraz zapowiada utworzenie jakiejś partii czy innego tworu i myślę, że będzie próbował coś z tym robić, bo jednak widać, że ludzie chcą na niego głosować. Poza tym PO nadal potrzebuje pomocy, żeby pozbyć się PiSu.