Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja: droga krajowa, jeden pas, co chwilę jakieś roboty drogow,e jadę w kolumnie na tempomacie na średnim ustawieniu dystansu (pewnie 3 długości samochodu) i średnio 85km/h czyli pod max dozwoloną bez zamulania..

Za mną jedzie ciągnik siodłowy z naczepą, jest dłuższa prosta lekko pod górą i zaczyna wyprzedzać więc pewnie się dogadał na CB albo jest wyższy to widzi więcej bo kolumna to cysterna i 3 samochody przede mną więc nei ma tam dla niego za bardzo miejsca. Nie zmieniam nic z tempomatem, nie przyśpieszam i nie hamuję. Wyprzedził mnie na długość szoferki i skończyła mu się linia i jest zakaz wyprzedzania, zaczął trąbić i gwałtownie hamować i schował się za mnie bo jechała ciężarówka z naprzeciwka. Całą dalszą drogę podjeżdżał mi pod zderzak, trąbił i świecił drugimi ja jechałem cały czas tak samo z takim samym dystansem. Następnie znów zabrał się za wyprzedzanie ale tym razem miałem pobocze to mu zjechałem i zwolniłem. Wyprzedził mnie i dał po hamulcach tak żaby mnie dohamować do zera. Miałem przerywaną to wyprzedziłem go dając gaz do dechy a ten zaczął mnie spychać na barierki ale nie zdążył. Po tym oddaliłem się na tyle, że już go nie spotkałem.

I teraz pytanie czy zrobiłem coś źle czy po prostu trafiłem na psychopatę? Założyłem, że wyprzedzając wtedy wiedział robi i weźmie całą kolumnę to nic nie zmieniałem. Nie miałem gdzie zjechać bo nie było pobocza. Jedyne co mogłem zrobić to wyhamować i zrobić mu więcej miejsca tylko po co zaczynał manewr skoro nie mógł go dokończyć? Ja jak wyprzedzam i zobaczę coś z naprzeciwka to nei spycham wyprzedzanego samochodu i się nie ryję tylko wracam na miejsce.

Zrzuciłem nagrania ale jest tego w sumie kilkadziesiąt minut i nie wiem czym to zmontować i co z tym zrobić. Jakieś pomysły?
#polskiedrogi #stopcham #dvr #kierowcy
  • 18
@andromenda Standardowa sytuacja u niektórych kierowców. Wiesz miałeś 85km/h to kierowca nerwowy wolałby żebyś już jechał te 90km/h czyli tyle ile max on może jechać.
Poprostu jechałeś bezpiecznie, a kierowcy na zwezkach mają zwyczaj jechać najwięcej jak się da
Niektórzy kierowcy to chamy ¯_(ツ)_/¯

@andromenda: nie zrobiles nic zlego, nie wszyscy ale spora czesc kierowcow tirow mysli ze jak jest wieksza to wiecej moga, pozatym sa przemeczeni, sfrustrowani ze zona w domu a sasiad ostatnio pracuje poranna zmiane, wiec wiesz ich frustracja siega zenitu. Oczywiscie nie wszyscy bo nie raz widzialem duzo kultury z ich strony i profesjonalizmu (serio) ale takie okazy jak piszesz nie sa niczym rzadkim.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrzuciłem nagrania ale jest tego w sumie kilkadziesiąt minut i nie wiem czym to zmontować i co z tym zrobić. Jakieś pomysły?


@andromenda: wrzuć całość na youtuba i linkuj. Dodaj tylko w opisie minuty akcji. Jak potniesz to bedziesz miał zaraz komentarze że filmik pocięty i nienwiadomo co się działo. Ewentualnie momenty bez akcji przyspiesz. No i zgłoś barana na policję.
@Qba1996: mogłem wyhamować żeby mógł się schować przede mną a pewnie był przekonany, że mu celowo przyspieszam kiedy mu pary brakowało pod górę... nie wiem. Pewnie bym mu zrobił ale miał miejsce przede mną i założyłem że wie co robi a nie ryzykuje na pałę.