Wpis z mikrobloga

najbardziej co mnie wqrwia w moim aspergerze to nerwica natręctw, niezdarność ruchowa, fobia społeczna, sztywna postawa, głos jak robot i zerowy socialskill


@Squarex5241: Mam dokładnie tak samo. Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że ja rzeczywiście mogę mieć aspergera xD
@Greensy: Nie pamiętam już, ledwo pamiętam co wczoraj jadłem na śniadanie, a Ty o takie coś pytasz. Wiem tylko, że można objawy zniwelować, ale u mnie to wygląda tak, że im jestem starszy tym bardziej ten mój asperger jest silniejszy i #!$%@? umysłowe mocniejsze
@Thachi: Tu nie trafiłeś, nie ma żadnych NAUKOWYCH dowodów że ktoś ma aspergera, to są tylko przesłanki. Diagnoza tutaj to nie trafne słowo, to jest opinia, diagnoza może być np. stomatologiczna. Psychiatrzy, psychologowie nie wysyłają na żadne badania neurologiczne, wirusologiczne i.in. Jedyny wyznacznik tego że ktoś może mieć aspergera to ocena zachowania, a ta jest niepewna. Opinia zespołu psychiatrów to pic na wodę, tak naprawdę jest jeden psychiatra po którym kopiują
@Thachi Da się, ale to tylko dla burżuji, bo np. w depresji masz pomniejszone hipokamp, mniej aktywną lewą korę przedczołową, a znacznie bardziej prawą (lewa kontroluje emocje pozytywne zwłaszcza wyższe, a prawa negatywne no więc też wyższe jeśli jakieś takie negatywne są). Poza tym mniej istoty białej pomiędzy korą (przed)czołową a jądrem półlężacym (pobudzenie 4V jego powoduje uczucia jak haj po twardych narkotyach), a mocniejsze pomiędzy korą (przed)czołową a ciałami migdałowatymi, więc