Wpis z mikrobloga

wygląda na licznik energii z możliwością podglądu przez wifi itp.


@drakula36: Wiem co to jest i do czego ma służyć. To licznik dwukierunkowy z możliwością odczytu po sieci.

Nie wiem jak się to nazywa i gdzie to kupić.
Google nie znajduje "esolar sec module".
@xer78: Jesteś pewien że urządzenie FIZYCZNIE istnieje? Moduł na obrazku jest prostą wizualizacją.

P.S.
Wchodząc na stronę http://www.esolar.com/ widzimy " Buy this domain The domain esolar.com may be for sale by its owner!" - a Wikipedia informuje, że firma zaprzestała działalności = może być już praktycznie rozwiązana od 2016 roku.
@xer78: szukaj na duckduckgo.com tam nie ma cenzury i sprzedaży wymuszonej. Coś tam znalazłem, ale wiele jest firm pod tą nazwą. Wydawca aplikacji na androida z której dałeś screen podaje adres tej strony Link 1
@drakula36: Stronę SAJ google znajduje i wskazuje bez problemu. Niestety nie znalazłem tam modułu o który pytałem. Miałem nadzieję, że skoro tyle osób obserwuje tag to ktoś coś więcej będzie wiedział.
Chyba napiszę do Pana Li. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kwahu666: wiem, że dwa lata minęły, ale odpowiem na Twoje pytanie :)

Odezwałem się bezpośrednio do producenta w zeszłym roku o ten moduł, wtedy przekazali mi informacje, że nie było ich na stanie w Polsce, w tym roku ponownie się do nich odezwałem i udało mi się go kupić.

W najbliższych dniach będzie mi elektryk montował i zobaczymy co i jak. ;)
@xer78: cześć :)

Tak, działa prawidłowo pokazuje wszystko to co chciałem zobaczyć tj. autokonsumpcja, energia oddana do sieci, odebrana z sieci etc. i udało mi się to zintegrować z HomeAssistant za pomocą jakiejś tam integracji dostępnej na githubie. Dane do portalu SAJ wysyła dokładnie tak samo jak falownik czyli co 5 minut.

Zapłaciłem za to bezpośrednio od producenta wraz z wysyłką około 800 zł ;) W teorii można to zastąpić jakimiś
sematpl - @xer78: cześć :)

Tak, działa prawidłowo pokazuje wszystko to co chciałem...

źródło: comment_16722534122tDxbBnYsrrmWmSRZRQ4rX.jpg

Pobierz
z falownikiem komunikuje się po złączu MODBUS, tak samo jak z licznikiem, który przysyłają w zestawie tj. DTSU-666.


@sematpl: To u mnie raczej nie da rady tego zastosować. Mam trzy falowniki SAJ.
@xer78: weź napisz do supportu SAJ, oni są całkiem pomocni i może mają jakieś rozwiązania :) wszystkie 3 falowniki masz na jednym liczniku głównym, w sensie, czy mają jakiś wspólny element instalacji ? :)
@sematpl: Wszystkie trzy w jednej instalacji. Jeden licznik od ZE na słupie i dołożony własny dwukierunkowy wewnątrz domu, niestety bez dostępu do sieci i trzeba go odczytywać tradycyjnie.