Wpis z mikrobloga

Mirki,
jak wygląda sprawa z akademikiem na #pwr ? Wysłałem zgłoszenia na dwa kierunki, ale mieszkam ponad 300 km od Wrocławia, więc codzienny dojazd odpada ( ͡° ͜ʖ ͡°). Gdzie należy złożyć wniosek i wgl gdzie jest jakiś wzór tego wniosku?Szukam i nie mogę znaleźć
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xa0s: wnioski na stypendia, akademiki itp. normalnie składa się przez system edukacja.cl

Z tego co słyszałem to dla pierwszorocznych rekrutacja do akademików jest dopiero po wynikach rekrutacji na kierunki
@mycha99 wiesz pewnie dokładniej kiedy było kiedyś, pomożesz? (ʘʘ)
@xa0s:
W poprzednich latach pierwszoroczni składali wnioski jakoś w sierpniu/wrześniu, na pewno po wynikach rekrutacji. Trzeba było założyć sprawę na edukacji, a potem wydrukować wygenerowane tam podanie i złożyć w dziale domów studenckich w C13, ale teraz starszym rocznikom kazali składać podania tylko przez system, bez drukowania xD. Najlepiej sprawdź stronę działu domów studenckich http://prs.pwr.edu.pl/?page_id=529 tu wrzucają ważne info.
@xa0s @rootuss @mycha99 Podlacze sie pod temat, wiecie moze jakie sa obiektywnie szanse na dostanie sie z samych punktow za odleglosc i rekrutacyjnych bez "ciezkiej sytuacji materialnej"? Chetnie bym poszedl do akademika ale boje sie ze zostanie mi szukanie pokoju na szybko zwlaszcza ze wyniki rekrutacji pozno beda w tym roku
@resseN: Ogólnie do tej pory w trakcie semestru często zostawały jakieś wolne miejsca w akademikach, zawsze można się odwoływać, albo próbować się dostać w trakcie semestru. W tym roku jednak będą przydzielać po jednej osobie do pokoju, zamiast dwóch lub trzech ( chyba że zmieni się rozporządzenie), więc automatycznie zmniejszy się liczba miejsc. Ciężko stwierdzić ilu będzie chętnych, zwłaszcza że podnieśli cenę za pokój :/