Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu przeglądam sobie stare gazety z moich okolic zainspirowany poszukiwaniem informacji o budowie magistrali węglowej (dzisiejsza linia kolejowa 201). I stwierdziłem, że to istna kopalnia kolejowych ciekawostek: i tych bliższych i tych dalszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozszerzyłem nieco zakres dat i nie żałuję ( ͡º ͜ʖ͡º) Tego jest masa: od potrąceń ludzi, po ogrom katastrof małych i dużych, kradzieże, po zmiany cen biletów. Zacząłem to segregować (mam taką manię ¯\_(ツ)_/¯ ) i stwierdziłem, że w sumie mogę się tym podzielić. Jeżeli się przyjmie, to mogę dodawać takie różne wycinki regularnie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tak na zachętę łapcie: wzmianka o odbiorze taboru od Niemców po I wojnie światowej, jako części majątku należnego Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żródło: Głos Pomorza, z dnia 06.05.1922r; kpbc.umk.pl

#ciekawostkihistoryczne #kolej #staregazety #ciekawostki #pkp
źródło: comment_15944826814IxqKN4vv2sz2GVaQabOBI.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheDzemo: kolego skąd bierzesz stare gazety? Kilka miesięcy temu szukałem starych gazet online, bo chciałem jak najwięcej się dowiedzieć, jak żyło ówczesne społeczeństwo.
@jalop: Ogólnie pierwsze na co mnie przekierowało, gdy szukałem to na tą stronę KLIK Potem gdy już wyszukałem daną gazetę, to kierowało mnie głównie (ale nie zawsze) na tą stronę KLIK i ogólnie z niej teraz korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam, naprawdę ja jak się wczytuję to dzień z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheDzemo Polecam zwłaszcza że widzę że jest drugie wydanie, je szczęście bardzo ej rozbudowanej niż pierwsze, które posiadam ( ͡° ʖ̯ ͡°)