Wpis z mikrobloga

@TomdeX: Za 2800 zł masz Acera Nitro 5 z i5-9300h i 1650.

A powiedz mi, znasz jakieś legalne źródło, gdzie znajdę najtaniej system, może być kod + naklejka, byle normalnie legalne źródło.


Nie i powinieneś szukać oferty od sprzedawcy, który chociaż wystawia fakturę VAT.
@Pustulka: dzieki ale kupilem jednak w uk y540 z i5 9300h i z tym 144mhz odswiezaniem i gtx 1660ti (750 funtow) + ciezko cos bylo znalezc bez systemu w lepszej cenie i lepszymi parametrami, nie wiem czemu w uk jest drozej niz w Polsce, tak samo jak chcialem na poczatku skladac pcta to jest taniej w Polsce i jest chociaz dostepnosc czesci a nie, ze trzeba czekac miesiac plus w Polsce
@elementyzaskoczenia: Może ci wyjaśnię o co chodzi, laptop i procesor to obsłużą, ale musiałbyś mieć odblokowany bios tak jak to robią z MSI by ustawić je tam na sztywno, w innym przypadku bios kości 3200MHz ci zwyczajnie zrzuci do wolniejszego profilu SPD na 2666MHz, stąd sugerowałem 2666MHz z niższym opóźnieniem.
@Pustulka: dzień dobry Panie @Pustulka
Pytanko: czy opyla się zmieniać HP 8470p na jakąś 14-kę ew. 15-kę jeśli mniejsze ramki we współczesnych konstrukcjach rzeczywiście robią robotę za, powiedzmy, 3-4k PLN z systemem? Lapek do targania na studia zaoczne i standardowego użytku pracowo-rozrywkowego bez gier, aczkolwiek z multitaskingiem także miło widziane mocny CPU i 16 gigsów RAM. Dotykowy ekran niepotrzebny, za to matowy jak najbardziej. Podświetlenie klawiatury (równie wygodnej co w Elitebooku,
robią robotę za, powiedzmy, 3-4k PLN z systemem?


Zobaczymy, ale raczej ponad 4000 zł za te ciekawsze.

czytnik linii papilarnych bym chciał w miarę możliwości.

Tu może być gorzej, bo przeważnie to opcja.

Jeszcze jakiś czas temu zmiana tego staruszka nie miała sensu, gdyż wcześniejsze modele niskonapięciowych cepów jak Intele z serii U dawały mniejszą wydajność niż moje obecne bebechy tzn. i5-3320M z 8GB RAM i SSD.

8470p, fajny laptop miałem go
@Pustulka: dziena za szybką odpowiedź.
Obczaiłem promkę studencką w sklepie Acera i wtedy Swift 3 nawet korzystnie wychodzi tylko musiałbym go gdzieś dorwać stacjonarnie na 3 minuty żeby obczaić czy matryca aż tak tragiczna jak mówią.
Jeśli chodzi o Ideapada, to jeszcze go nie ma w PL z tego co widzę. Czyli pozostaje czekać na coś ciekawego z R7, bo wycieczki do Chin nie planuję.
@Pustulka: Dzięki za kolejne świetne podsumowanie. W dalszym ciągu szukam "ładnie" wyglądającego laptopa, na którym czasem będę mógł pograć w Wiedźmina 3 czy Gta 5. Ostatecznie wybór zawęziłem do Lenovo Legion i Lenovo S540. Legiony obecnie dość drogie, a jakiś tańszy za 3.777 zł ma uszkodzona grafikę zintegrowana. Ostatecznie znalazłem coś takiego: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-s540-i5-8gb-256ssd-gtx1650-w10.bhtml. Pytanie - czy ten model nie ma żadnych ukrytych wad typu niedziałająca grafika zintegrowana czy nadmiernie przegrzewanie. Dzięki
@woocash23: Kiedyś ci chyba mówiłem, że mógłbyś mieć S740-15IRH, który się pojawia od czasu do czasu za 3400-3900 zł. Ewentualnie mógłbyś się szarpnąć i wziąc po prostu nowego Omena 15. Legion będzie wiadomo wydajniejszy, regualnie y540-15 bywa za 3700-3900 zł, będzie pewnie aż wyprzedadzą cały nakład, bo już wkrótce go zastąpi Legion 5 i 5i.
Hej, mam dylemat która opcje wybrać..Laptop głównie do Worda i internetu, zastanawiam się nad takimi modelami:

1. https://www.x-kom.pl/p/575017-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-m533ia-r7-4700u-16gb-512-w10.html#modal:galeria
2.https://www.x-kom.pl/p/551857-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5485-r5-3500-16gb-512-win10.html
3.https://www.x-kom.pl/p/575672-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-m533ia-r5-4500u-8gb-512.html

Głównym problemem jest dla mnie czy jest sens dopłacać do 16 GB RAM, kiedy laptop będzie służył jedynie do przeglądania internetu i pisania w Wordzie. Czy pozycja 3 wystarczy? (Nie chciałbym też zmieniać laptopa za jakiś czas tylko kupić już na dłużej coś)
@PjeseczeQ:
W formacie 3:2 nie mają za dużego pola manewru i matryca jest niezła.
@aswell: musisz wpisać @Pustulka przed treścią komentarza by mnie zawołać tak bym dostał powiadomienie, bo nie zawsze przeglądam wpis.
@aswell:

Czy pozycja 3 wystarczy? (Nie chciałbym też zmieniać laptopa za jakiś czas tylko kupić już na dłużej coś)


Biorąc pod uwagę, że wykorzystanie zasobów z roku na rok rośnie lepiej wziąć 16GB, ale 8GB pewnie
@4iv: Ogromne zainteresowanie w Chinach laptopami z ryzenami, wejdź na jd.com i zobaczy ile mają modeli niedostępnych w Europie. Thinkpady były przesunięte na sierpień, ale Polska nie jest ich priorytetowym rynkiem, prędzej da się je kupić w DE.