Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi szczerze czy to ma sens ... Poznałem świetną dziewczynę z Chin, lecz wiem że ona musi opuscić UK we wrześniu, gdy kończy studia. Czy mając 2 lata doświadczenia + powiedzmy 1/2 publikacje naukowe - mam jakieś szanse znaleźć pracę w Chinach? Pracuję w automotive engineering, zajmuję się elektroniką. Chciałbym do końca roku zdać testy HSK 1 i 2 i jestem do tego silnie zmotywowany. Daję sobie w najgorszym wypadku rok na znalezienie pracy (w tym czasie planuję wciąż pracować w Anglii). Gdzie zacząć poszukiwania?
#chiny #praca #chinka #rozowypasek #porada #pytaniedoeksperta
  • 17
@Davidvia0: kuzyn pracujacy jako elektro-mechanik w fabryce Audi (Belgia) dostal propozycje pracy w Chinach przy elektrycznych samochodach. Nie wiem gdzie szukac, ale probuj wszystko mozliwe :)
Czy mając 2 lata doświadczenia + powiedzmy 1/2 publikacje naukowe - mam jakieś szanse znaleźć pracę w Chinach? Pracuję w automotive engineering, zajmuję się elektroniką


@Davidvia0: Myślę, że tak. Tylko czy masz świadomość jaka tam jest sytuacja dla obcokrajowców, jak wygląda życie na dłuższą metę, etc. Czy ona chce tam do końca życia czy jakiś etap i powrót do Europy np. gdzieś? Bo jeżeli chcesz tam polecieć i spędzić resztę życia
@non_compos_mentis: Jeszcze takiej rozmowy nie mieliśmy, ale myślę że dla niej byłoby to trudniejsze. Ja nie mam problemu z tym, aby zamieszkać w nowym miejscu. Nie wiem jeszcze czy na stałe, ale chciałbym spróbować żyć tam przynajmniej z rok. Mam sporo przyjaciół z Chin, nie martwię się zbytnio o 'samotność' tam.
Pracuję na uniwersytecie, nie wiem czy jest jakaś możliwość przesunięcia (aczkolwiek wątpliwe). Uruchamiam swoje wszystkie znajomości, ale czuję że będzie
Ja nie mam problemu z tym, aby zamieszkać w nowym miejscu.


@Davidvia0: To nie o to chodzi, nie chodzi też o kwestię samotności. Bardziej systemu. Nie będę ukrywał, że jestem bardzo przeciwko CCP i trajektorii wg której aktualnie lecą - w związku z tym nie będę Ci tu żadnych argumentów pisał czy przekonywał do czegoś. Po prostu po pytaniu nie umiem powiedzieć, czy wiesz jak tam wszystko wygląda.

Jeżeli masz w
@Davidvia0: No dobra, ale Chiny to dosyć spore państwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ona chce wracać do jakiegoś konkretnego miejsca, bo tęskni za rodziną itd, czy ogólnie chodzi o Chiny jako takie? Z tym pierwszym może być problem. Natomiast jeśli druga opcja jest bardziej prawdziwa, to takim niezłym półśrodkiem może być Tajwan, kulturowo i cywilizacyjne. Z pracą raczej nie będzie problemów, cokolwiek byś nie wybrał.
mam jakieś szanse znaleźć pracę w Chinach?


@Davidvia0: Szanse masz tylko lepiej zastanów się dobrze czy na pewno chcesz pracować w Chinach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Długie godziny pracy, udawanie nadgodzin, chaos, filozofia "cha bu duo", cała ta ich zabawa w twarz i nieprzyznawanie się do błędów itp., itd. Lista jest naprawdę długa. Sam pracuję ponad 4 lata na Tajwanie i gdyby nie koronawirus to by mnie
Sam pracuję ponad 4 lata na Tajwanie i gdyby nie koronawirus to by mnie już tutaj nie było


@fuji: Tak z ciekawości, jeśli mogę zapytać, to gdzie planujesz się przeprowadzić? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Davidvia0 a jaki masz poziom studiów skończony? Chiny są dość specyficzne (szczególnie kontynentalne). Najlepiej pojechać turystycznie i zobaczyć, czy się tobie spodoba.
Do tego zależy gdzie dokładnie w Chinach. Północ i południe są w niektórych aspektach jak dwa różne kraje