Wpis z mikrobloga

Mirasy, co kolonizować jako Anglia->GB? Słyszałem, że najwięcej kasy się trzepie na English Channel, czy zatem brać prowincje z Bahamów czy może wschodnie wybrzeże USA?
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
@Jell-o: jako Anglia lepiej zacząć od Ameryki północnej żeby mieć możliwość przesyłania handlu do kanału lub morza północnego, (z Karaibów o ile dobrze pamiętam tylko do Bordeaux i Sewilli oraz północna Ameryka i Afryka) warto też kolonizować Meksyk ze względu na dużą ilość prowincji ze złotem, inną opcją jest olanie Ameryki i szybka ekspansja w Afrykę, a następnie Indie i Indonezję, jeden rabin powie tak inny powie inaczej, wybór należy do
  • Odpowiedz
@hohohohoho: Ale AI działa tak, że nikt z Europy nie wbija się w Indie, nie wiem po co się spieszyć. Jak już nic nie ma to kolonizują Syberię, ale Indii nie napadają
@Jartien: Przyglądałem się temu i wydaje mi się, że można przesyłać do EC
@ppiasq: chyba tak zrobię - tam jest największy trade value w obu Amerykach
  • Odpowiedz
@Jell-o: Wbijaj się w Indie i zabieraj wszystko jak leci, do granicy overextension, a przy okazji jak najszybciej skolonizuj Cape i prowincje handlowe w Zatoce Gwinejskiej, żeby mieć jak przesyłać piniundz z Indii, przy okazji w Afryce najeb z 40 lekkich statków. Przy odpowiednich ideach i politykach (no, kolonie są również kluczowe bo za każdą masz +1 kupiec i +10% do trade efficiency, ale kupców dostajesz też za rozepchanie się w
  • Odpowiedz