Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że te 5 lat rządów pis wypruło ze mnie jakikolwiek patriotyzm i pozytywne odczucia wobec tego kraju XD jeszcze w 2015 odczuwałem jakąś dumę narodową, niewielką bo niewielką, ale zawsze, kibicowałem reprezentacji, cieszyłem się jak 'naszym' się udawało albo jak gdzieś wspomnieli o p0lsce. Po 5 latach jedyne co czuje wobec tego kraju to obrzydzenie, reprezentację przestalem oglądać jakiś czas temu, na jakąkolwiek wspominkę o p0lsce w zagranicznym filmie czy prasie reaguję tylko mdłościami... uświadomiłem sobie, że stałem się pełnoetatowym antyp0lakiem XD

Zacząłem się dzięki temu zastanwiać i kwestionować te wszytskie rzeczy na których budujemy naszą "dumę narodową" i w przypadku p0lski to jest beznadzieja XDD

- p0lak zabił Niemca kulą w łeb
- źli ruscy zabraniajo po p0lsku w domu mowic a my się nie damy!!!
- ej niemcy hehe, a pamietacie jak 600 lat temu jeden raz wygralismy z waszym jednym landem? XD bolzga strong!!!
- halo halo ja tylko przypomnę, WINGED HUSSARS VIENNA 1683 WE SAVED EUROPE!!11

Do tego jeszcze #!$%@? religijność która w praktyce oznacza tylko, że jesteśmy jako naród tępi skoro dalej dajemy się oplatać mackami religii w tak znaczącym stopniu no ale hej, przecież Iran i Irlandia z lat 80 to dobry wzór do naśladowania. Do tego jeszcze WIECZNE granie kartą ofiary, do usrania XDD przez co młoda osoba wychodzi ze szkoły i bezkrytycznie patrzy na historię swojego kraju myśląc, że wiecznie był poszkodowany XDD zamiast ruszyć do przodu i myśleć o przyszłości to kisimy się w tym historycznym sosie, ku uciesze partii rządzącej która podsyca i gloryfikuje wszystko co toksyczne w tym narodzie...

#zalesie #polska #bekazpisu #bekazprawakow
  • 104
@RatedR: laickie społeczeństwo i tak jest zakorzenione w religii. Inaczej wyglądałoby laickie społeczeństwo z korzeniami islamskimi, a katolickimi.
To co obecnie postrzegamy jako moralność jest owocem pracy filozofów, a nie jakiejkolwiek religii - która de facto była najczęstszym tłem wojen i nienawiści.


@RatedR: Przecież chrześcijaństwo to synteza kilku filozofii i stworzony przez siebie neoplatonizm. Nie rozdzielisz filozofii i religii. Podobnie inne wielkie religie
@RatedR: widze najbardziej plusowany komentarz dotyczacy religii i juz nawet nie rozwijam bo nie chce mi sie czytac tego całego betonu na który musiałeś odpowiadać. Podziwiam ze ci sie chcw jeszcze z nimi dyskutowac, mi juz sie odechcialo. Pamietaj, gdyby nie religia to ludzie by sie zabijali ja ulicach xD
przez co młoda osoba wychodzi ze szkoły i bezkrytycznie patrzy na historię swojego kraju myśląc, że wiecznie był poszkodowany XDD zamiast ruszyć do przodu i myśleć o przyszłości to kisimy się w tym historycznym sosie, ku uciesze partii rządzącej która podsyca i gloryfikuje wszystko co toksyczne w tym narodzie...


@kontos_stelio:
Od razu sobie dałeś odpowiedź skąd w Polakach tak powszechna postawa "mnie się #!$%@? należy, oddajcie mnie moje pieniądze złodzieje #!$%@?".
@kontos_stelio rozumiem cie bo mam to samo. Byl luz jak sie niczym nie interesowalam i przyjmowalam za norme wszelkie patologie czy to w edukacji sluzbie zdrowia itd ale cos zaczelo pekac jak dowiadywalam sie wiecej jak to w innych krajach wyglada i czulam sie jak gowno, ze skonczylam studia, staralam sie a w pracy to max umowa zlecenie i powinnam byc wdzieczna. Cos we mnie peklo, jakims cudem odlozylam kase i wyjechalam.
Do tego jeszcze #!$%@? religijność która w praktyce oznacza tylko, że jesteśmy jako naród tępi skoro dalej dajemy się oplatać mackami religii w tak znaczącym stopniu no ale hej, przecież Iran i Irlandia z lat 80 to dobry wzór do naśladowania. Do tego jeszcze WIECZNE granie kartą ofiary, do usrania XDD przez co młoda osoba wychodzi ze szkoły i bezkrytycznie patrzy na historię swojego kraju myśląc, że wiecznie był poszkodowany XDD zamiast
- p0lak zabił Niemca kulą w łeb

- źli ruscy zabraniajo po p0lsku w domu mowic a my się nie damy!!!

- ej niemcy hehe, a pamietacie jak 600 lat temu jeden raz wygralismy z waszym jednym landem? XD bolzga strong!!!

- halo halo ja tylko przypomnę, WINGED HUSSARS VIENNA 1683 WE SAVED EUROPE!!11


@kontos_stelio: z takich pozytywnych rzeczy na czasie to byliśmy najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem po upadku żelaznej kurtyny,
No widzisz, a u mnie dokładnie na odwrót! Do 2015 czułem że duma narodowa jest na cenzurowanym, a teraz naprawdę fajnie być Polakiem. Pozdrawiam ciepło.
Chyba nikt bardziej nienawidzi polaków jak polak.

Mi dla przykladu 500+ odebrało już jakąkolwiek chęć na posiadanie dzieci.
@kontos_stelio: ( )
Niewola

W państwie totalitarnym
Wolność
Nie będzie nam odebrana
Nagle
Z dnia na dzień
Z wtorku na środę
Będą nam jej skąpić powoli
Zabierać po kawałku
(Czasem nawet oddawać
Ale zawsze mniej, niż zabrano)
Codziennie po trochę
W ilościach niezauważalnych
Aż pewnego dnia
Po kilku lub kilkunastu latach
Zbudzimy się w niewoli

Ale nie będziemy o tym wiedzieli
Będziemy przekonani
Że tak być
@kontos_stelio: obrzydzenie, jakie zaczęła wzbudzać w tobie Polska i polskość wynikają z tego, że nienawidzisz PiS. A to z kolei łączy się z tym, że postrzegasz PiS jako uosobienie Polski i polskości. A to z kolei wynika z tego, że PiS narrację o patriotyzmie i polskości zdominował i używa jako narzędzia politycznego.

W tym myśleniu tkwi jednak ogromny błąd - dlaczego tak mocno utożsamiasz to, co robi PiS, z polskością? To
@spacja_enter to przykre, że masz ateistów za ludzi bez kręgosłupa moralnego. Ja bym rozumiał katolików, bo idąc w myśl Twoich tez to katolicy mają kręgosłup tylko dzięki wierze.
@spacja_enter: Od XVIII wieku religia jest generalnie passe, tzn. od zburzenia teorii wartości przez Nietschego, a wcześniej zadania ciosu przez Kanta. Imperatyw moralny, mówi to coś panu, panie Ferdku?

Jakbyś zapytał kogoś, kto mieszka w UK parę lat, czy przeprowadziłby się z powrotem do Polski, gdyby miał ten sam zarobek co tam, to większość, by się na to zgodziła. Nie ma co narzekać, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i ulepszać
młoda osoba wychodzi ze szkoły i bezkrytycznie patrzy na historię swojego kraju myśląc, że wiecznie był poszkodowany XDD zamiast ruszyć do przodu i myśleć o przyszłości to kisimy się w tym historycznym sosie


@kontos_stelio: ciesze sie, ze sie zreflektowales. Lepiej pozno niz wcale
Te akcje lewicowych trolli można nazwać #grupaobnizaniapoziomu. Bo to jest zatrzęsienie kłamstw, mitów, niedopowiedzeń, zmyłek tematu, płytkiego podejścia do tematu.
To jest regularnie wrzucane na najróżniejsze sposoby. Ma trafić do niezdecydowanych to podszywa się a to pod "mijający patriotyzm", a to inny bzdurny wymysł lewicowego trolla.
Szeroka operacja ogłupiania na wykopkowych mózgach.
@milymirek: no tak, każdy kto nie jest konfederatą albo pisiorem, każdy o poglądach trochę bardziej liberalnych jest LEWAGIEM XDD wyobraź sobie, że można mieć swoje zdanie w różnych tematach i nie utożsamiać się w stu procentach z żadną opcją polityczną, ale to jak widać za dużo na Twoją wyobraźnię
@kontos_stelio: Ja widzę raczej zorganizowaną akcję, środowisk raczej lewicowych.
Tutaj nie jest istotne czy organizuje to "trochę lewica" czy "bardzo lewica".

Istotą jest że jakby te rzeczy były wrzucane z osobna to byłby czas i siły na to odpowiedzieć prostująco, ale że to zorganizowana długotrwała akcja, to nie jest się w stanie, i takie bzdury wiszą sobie na tym mirko.
@milymirek: najbardziej zdajesz sobie sprawę z absurdów teorii spiskowych w momencie w którym jesteś posądzany o czynny udział w jakiejś, tak jak teraz z tą 'zorganizowaną akcją środowisk lewicowych' XD niczym SciFun któremu płaszczaki zarzucają bycie masonem XDD nie, nikt mnie nie organizuje, post był o moich wewnętrznych przemśleniach, stworzony przeze mnie na moje własne zlecneie xd
@kontos_stelio: Dlatego napisałem "raczej zorganizowaną".
Ale ok, mogę się mylić.

Ja zauważyłem pewne inne zjawisko, bardziej na wykopach, że temat zostaje przechwycony przez jakąś narrację i wtedy spokojnie wygrywa w plusach jakaś narracja a narracja przeciwna jest wtedy bezskuteczna, jest pomijana albo minusowana.
I nie chodzi o jakoś komentarzy, tylko prawdopodobnie idzie to zgodnie z memem "po co czytać - widzisz plusy, dajesz plusa". Bo to dotyczy najczęściej skrajnie przeciwnych narracji.
@kontos_stelio:

Mówie o #!$%@? podstawach polskiego patriotyzmu i gloryfikowaniu toksycznego myślenia które wstrzymuje nas w miejscu.

Odnoszę wrażenie że niestety ulegasz błędowi poznawczemu - to ty tak zawsze postrzegałeś patriotyzm i przekładasz to na resztę narodu.

Plusik za pierwszy akapit bo faktem jest że pis obnażył ułomność polskiego społeczeństwa i naprawdę można zwątpić. Dwa minusy za pozostałą część wypowiedzi która brzmi jak gimbus który właśnie się zorientował że polska nie jest
@milymirek:

tylko prawdopodobnie idzie to zgodnie z memem "po co czytać - widzisz plusy, dajesz plusa". Bo to dotyczy najczęściej skrajnie przeciwnych narracji

Bo tak właśnie jest, też w to nie dowierzam, ale najwyraźniej tak właśnie to działa. Swojego czasu nawet rozważałem czy to przypadkiem nie jest ukryty mechanizm wykopu mający sugerować większy ruch na stronie niż rzeczywiście jest i jednocześnie zachęcać ludzi do plusowania/minusowania (aby np przeciwważyć siły) bo tak
@RatedR: W naszym kręgu kulturowym jednak sporo znaczących idei filozoficznych wyszło z filozofii chrześcijańskiej. Natomiast trzeba to oddzielić od instytucji kościoła, który głównie walczył o wpływy i władzę.
@kontos_stelio: A jak kocham Nasz Piękny Nadwiślański Kraj, w którym żyje mi się bardzo dobrze, a Polskiej Reprezentacji na czele z Panem Piłkarzem Robertem Lewandowskim kibicuje z całego mojego serca! ( ʖ̯)
@In_thrust_we_trust: Wiedza jest dostępna, możesz skorzystać, to może też będziesz w stanie coś mądrzejszego napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale u ciebie będzie ciężko, skoro nie wyłapałeś uproszczenia w odwołaniu się ogólnie do oświecenia xd
@Zepelin9:
wydaje mi sie ze satkazmem ze zamazesz tych "rewelacji" o Nietzschem w XVIII wieku. Cos tam uslaszales z nazwisk i powatarzasz, sle srednik Vi to eychodzi.

Prosze bardzo, napisz mi co Kant sadzil o religii tej zi, jak i niezintytucjonalizowanej.

Wybacz, ale niestety widac po Twoich wpisach ze nie masz wiele wspolnego z filozofia, a najgorsza jest sytuacja gdy ktos ma male pojecie w danym aspekcie ale uparcie chce wyjsc