Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
To jest poważne pytanie.
Ostatnio chyba wyrzyna mi się ósemka - wiąże się to z różnymi przykrymi sprawami typu np. brak możliwości otwarcia zbyt szeroko ust czy oczywiście jakimiś rożnymi bólami.
Natomiast do rzeczy: obmacując jamę ustną, a konkretnie dziąsła od strony podniebienia (w szczęce) wydaje mi się, że za tymi ósemkami mam jeszcze dziewiątki.
Odczucie jest takie, że są sobie "twarde" dziąsła z zębami pod spodem, później może 1-2mm "miękkiej" przerwy i znowu coś, co wydaje się mieć pod spodem kształt zęba.
Jeśli nie uzyskam odpowiedzi ekspertów, to proszę chociaż o próbę "wymacania" czegoś takiego u siebie.
RTG zrobię jak mi nie przejdzie xD

Czy to są dziewiątki, czy to po prostu fragment szczęki, który przypomina kształtem zęba od tej strony?
#stomatologia #dentysta #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f15d7973c58bc359f78f946
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Możliwe, że czujesz tylko część ósemek. W sensie czujesz tylko kawałek zęba a reszta jest jeszcze ukryta w dziąśle. Ósemki często muszą sobie zrobić miejsce żeby wyszły, ściskając zęby z przodu. Oczywiście to kwestia indywidualna, jednak na Twoim miejscu nie czekałabym z wizytą u stomatologa. Ósemki często powodują stany zapalne, a uwierz mi to bardzo boli. Trzeba go późnej leczyć antybiotykiem, a im ich mniej w naszym życiu tym lepiej.
@White_power: 9 się zdarzają :)

@ignis84: NIE TRZEBA GO LECZYĆ ANTYBIOTYKIEM TO NIE SĄ CUKIERKI! I niestety wielu stomatologów je nadużywa. Więc Wy pacjenci bądźcie świadomi, wskazań do antybiotyku jest bardzo niewiele. Ból zęba czy zwykły stan zapalny bez objawów ogólnych jak gorączka, nie jest wskazaniem do podania antybiotyku.

@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz tam 9 to co Ci ma przejść? Same nie znikną xD idź zrób zdjęcie pantomograficzne, raz na
@SkrytyZolw: Jeśli o mnie chodzi to nie musisz mnie przekonywać, ale jeśli jest stan zapalny z ropą to trzeba go wyleczyć żeby móc usunąć zęba. Nie można usuwać zęba ze stanem zapalnym, możesz w ten sposób roznieść bakterie które zaatakują inne narządy. Jeśli stan zapalny jest lekki zawsze można próbować go wyciszyć np dentoseptem ziołowym.
@ignis84: Jeśli jest stan zapalny ropny, to działanie jest miejscowe. Antybiotyk do tego nie służy. Albo się leczy kanałowo albo zęba usuwa. Jestem stomatologiem, zapewniam że można, jest to wskazane. Mogę podesłać oficjalne wytyczne Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego do poczytania. Podaje się antybiotyk gdy nie da się skutecznie znieczulić lub występuje szczękościsk i tak jak wyżej pisałam, gdy występują objawy ogólne. I niektórzy chorzy ogólnie wymagają profilaktycznego podania.