Wpis z mikrobloga

mam nerwice i do tego nie umiem gotowac miesa
zawsze jak gotuje mieso to przy jedzeniu sprawdzam kazdy kawalek latarka w telefonie/pod swiatlem dziennym czy mieso w srodku nie jest surowe
boje sie ze mieso jest niedogotowane i sie struje
nawet jak smaze kurczaka pokrojonego w kostke to na koniec podlewam go woda i dusze pod przykryciem jakies dodatkowe 10 minut zeby miec pewnosc, ale to i tak nie pomaga moim schizom
dzisiaj wrocilem po 20 zmeczony po 12 godzinach pracy i smazylem kurczaka okolo 10 minut i tym razem nie dusilem go tak pod przykryciem bo juz bylem tak glodny
nie wiem czy te kawalki nie byly rozowe i czy wlasnie nie zagwarantowalem sobie zatrucia

wiem ze pewnie dla was to smieszne ale ja sie z tym mecze codziennie...
i jednoczesnie nie zrezygnuje z miesa bo po nim czuje sie lepiej (dalej #!$%@?, ale lepiej niz gdy probowalem wegetarianizmu)

mecze sie z tym praktycznie codziennie i mam juz dosc tego...

w komentarzu dzisiejszy posilek

btw: kiedys poszedlem z tym do 2 roznych psychiatrow i kazdy mnie wysmial, rozplakalem sie i juz nie szukalem trzeciego

#depresja #nerwica #nerwicanatrectw #zalesie #gorzkiezale #gotowanie #gotujzwykopem #mieso
  • 32
@chixi: no wlasnie dzis go nie dusilem w wodzie 10 minut, dodalem smietane (ktora byla zimna i zbila temperature) i potem to tak gotowalem bez przykrycia okolo 5-7 minut tak ze bulgotał sos. Tylko czemu w takim razie to mieso takie różowawe wyszło?

a jak smazysz kurczaka to mieszasz go caly czas czy lezy na patelni i przemieszasz go tylko raz na pare minut? bo ja mieszalem caly czas, a z
@ChelseaDagger: Staraj się patrzeć bardziej na jednolitość struktury, niż na kolor. To co pokazujesz na widelcu jest jednolite na całej powierzchni. Niedogotowane mięso ma jakby dwie fazy: jedną bardziej suchą, a drugą bardziej soczystą (przy okazji bardziej czerwoną). Najłatwiej zrozumieć różnicę, gdy patrzysz na średnio wysmażonego steka:
paramyksowiroza - @ChelseaDagger: Staraj się patrzeć bardziej na jednolitość struktur...

źródło: comment_1595449786GM5ZyHLYdAe8GrqtT3mj5Y.jpg

Pobierz