Wpis z mikrobloga

27 lat temu zmarł lekarz, który postanowił nie opatentować swojej szczepionki, aby wszystkie firmy farmaceutyczne mogły ją wyprodukować i zaoferować wszystkim dzieciom na świecie.

Albert Bruce Sabin urodził się w 1906 roku w Białymstoku.

Żydowski lekarz i wirusolog, znany z odkrywania szczepionki przeciwko polio, zrezygnował z pieniędzy patentowych, umożliwiając jej rozprzestrzenienie się dla wszystkich, w tym na biednych.

W latach 1959–1961 miliony dzieci z krajów wschodnich, Azji i Europy zostały zaszczepione: szczepionka przeciw polio zahamowała epidemię.

Powiedział:
„Wielu nalegało na opatentowanie szczepionki, ale nie chciałem. Jest to mój dar dla wszystkich dzieci na świecie”.
I to był jego testament.
#ciekawostki #historia #historiajednejfotografii #medycyna #szczepienia #gruparatowaniapoziomu
I.....u - 27 lat temu zmarł lekarz, który postanowił nie opatentować swojej szczepion...

źródło: comment_1595510568YTZXGkqsOA5r5wjIrEmv6j.jpg

Pobierz
  • 112
@Paruwkowy__Skrytorzerca co Ty #!$%@? xD Zgodnie z zasadami języka polskiego, w którym nazwy narodowości zapisywane są wielką literą, a nazwy wyznawców poszczególnych religii – mała, członków narodu żydowskiego, niezależnie od ich wyznania, nazywa się Żydami, natomiast wyznawców judaizmu – żydami Istnieją zatem Żydzi niebędący żydami ze względów religijnych.
@thexDguy:

tak, bo na wykopie wcale nie wpadają kilka razy w miesiącu (tygodniu?) znaleziska o sukcesach POLSKICH studentach, genialnych POLSKICH naukowcach itd. ¯_(ツ)_/¯

Ale co mnie obchodzi wykop? Ja tego nie popieram?