Wpis z mikrobloga

Chcialem zrobic jakies mini zakupy w Tesco Express.

Ochroniarz na wejsciu (ktory mial nalozona nieprawidlowo maseczke, nos odkryty) powiedzial ze musze miec maseczke zeby wejsc xD

Zalozylem wiec maseczke, wchodze i co widze? Pracownicy Tesco w sklepie nie nosza maseczek xD x2

Otaczaja mnie debile z podwojnymi standardami.

Niezla komedia.

#leicester #uk #takaprawda #bekazpodludzi #fucklogic #koronawirus
  • 55
@Namarin: Celem jest minimalizacja zakażeń a nie samo w sobie noszenie maseczki, która chroni przede wszystkim osoby wokół Ciebie zatrzymując bakterie zawieszone w parze wodnej oraz wydzielinie z płuc.

Przepis jest jak najbardziej sensowny - nie da się pracować fizycznie w maseczce przez długi czas - dlatego wprowadzono taki a nie inny kompromis abyś mógł sobie bułki kupić.
@Wujek_Fester: W takim razie dlaczego jedne sklepy przestrzegaja tej zasady a drugie juz nie, tego samego dnia zaraz po wyjsciu z Tesco wstapilem do Poundlanda, Tam to nawet nikt nie sprawdzal czy mam czy nie.

Ten przepis jest obowiazkowy czy to tylko rekomendacja dla sklepow?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Namarin: ja nie twierdze ze to logiczne, co najwyzej tlumacze jak wyglada rozporzadzenie :) ogolnie pracownicy mogą ale nie musza nosic maseczek, wiec jak ochroniarz zalozyl maseczke zle, a nie musi jej nosic to tak jakby mial dobre checi i chcial cos lepiej zrobic niz koledzy ale nie do konca mu wyszlo xD

Jeszcze tylko Ci przekleje post z lokalnego spotted dla awanturnikow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@johnmorra: Wiesz, mnie to wszystko jedno czy nosza czy nie, ja tez nie nosze wszedzie przez caly dzien, bawi mnie tylko ta logika. Wymaganie ode mnie czegos czego samemu sie nie robi.
Bo ustawodawca zakłada, że obywatele to istoty myślące i dla własnego oraz innych bezpieczeństwa będą miały maski na twarzach i nosie. Najwyraźniej jedynie Tesco założyło, że dobrze postawić na wejściu ochroniarza aby przyhaltował freethinkerów.


@Wujek_Fester: xD Ta bo maseczki w obecnej chwili coś dają.

Wchodzisz do galerii musisz mieć maseczke, siadasz na wyspie zjeść - nie musisz mieć maseczki xD

Daj spokój to jest komedia xD Każdy wie że wirus ma
Każdy wie że wirus ma śmiertelność poniżej 0.04% i jest mniej groźny niż większość chorób.

@sorek: Z takimi stwierdzeniami mocno bym uważał, śmiertelność nie jest akurat problemem tylko możliwe dalsze długoterminowe konsekwencje, których leczenie kosztuje sporo więcej, jak na przykład uszkodzenia serca czy ogólnej wydajności organizmu (Post-viral Fatigue Syndrome) . Praktycznie wszyscy którzy przeszli Covid informują, że po 2 tygodniach problemy sprawiało im wejście na 1 piętro po schodach a niepokojąco