Wpis z mikrobloga

@Dejwi996: przednie tablice nie są wymagane na zderzaku, mozesz sobie zamontować małe / zdemontować w ogóle i wsadzić za szybe (ale to ryzykowne xD) albo wozić w bagażniku i wozić trytytki. Nikt za to nie łapie, a jak złapie to 50zł albo wymuszenie montażu na miejscu (wtedy bez mandatu)
@Rabusek: Bzdura. Tablica musi być umieszczona w widocznym miejscu, możliwie na środku, lub lewym - przednim - rogu samochodu. Przerabiałem ten temat, ponieważ w moim samochodzie fabrycznie nie ma możliwośći zamontowania tablicy po środku. Kwestia kar to indywidualna sprawa, ale raczej zawsze nastawiałbym się na mandat i - w zależnośći od humoru policjanta - czasem niestety na zatrzymanie dowodu. Im bardziej nietypowy wóz, tym większe szanse, że do domu będziemy wracać
możliwie na środku, lub lewym - przednim - rogu samochodu.


@jp__: źródło? Ma być w widocznym miejscu, nie na środku lub rogu. Prawo definiuje tylko że z przodu, kompletnie nie mówi gdzie.

mandat może być do 50zł, więcej za brak przednich tablic dać nie mogą, już szczególnie jak masz je w bagażniku. Też przerabiałem temat, ostatecznie mam je z przodu ale niżej, chociaż mocno się zastanawiałem nad całkowitym ich wyrzuceniem z
@Rabusek: Dz.U. 2017 poz. 2355 §35.7

edit: Zdaję sobie sprawę, że to wszystko jest nadal kwestią interpretacji, ale z doświadczenia wiem, że nie przechodzi to już tak łatwo, jak kiedyś. Z resztą... Prawo jest prawo. Trzeba mieć z przodu blachy, to sie je ma, a nie robi dziwne szpagaty logiczne. U mnie to też średnio wygląda w rogu, ale po co sobie fundować zbędne dyskusje z drogówką.
@jp__: no, z takiego założenia wyszedłem, dlatego obniżyłem blachy i grill mam odsłonięty. Ale robiłem risercz i widze też że sporo osób jeździ po mieście bez w sportowych furach - gdyby mieli płacić mandaty, raczej by przestali :)

dzięki
@Rabusek: Jeśli blacha zasłania chłodzenie, no to wiadomo że trzeba kombinować. U mnie w Nismo właśnie przez to nie da się mieć tablicy centralnie, bo zabiera 40% dopływu powietrza, a do tego - z racji budowy zderzaka - przy większej prędkości bym ją zgubił.