Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie o to, w których bankach można nadpłacać kredyt hipoteczny przez aplikację/serwis on-line, albo po prostu poprzez przelew na konto techniczne?
Wiem, że w niektórych bankach robią pod górkę i przy nadpłacie trzeba podpisywać jakieś chore aneksy. Przymierzam się do kredytu i jest to dla mnie dość istotny czynnik przy wyborze banku.

#kredythipoteczny
  • 10
@Hans_Olo: jest to możliwe, wystarczy zwykły formularz w bankowości on-line, albo aplikacji mobilnej. Wiem, że są takie banki, chyba ING ma takie coś.
Zadając to pytanie chciałem sobie przygotować listę banków, które nie robią pod górkę w kwestii nadpłat.
@lipszczak Jak wyżej, mam w PKO BP i nadpłacalem składając dyspozycję przez serwis ipko, wystarczy zalogować się na konto bankowe, wybrać dyspozycję wcześniejszej częściowej spłaty i określić kwotę. I w ten sam dzień lub następnego dnia pobierają deklarowaną kwotę z konta i od razu sam aktualizuje się cały harmonogram - zmniejszają się kwoty wszystkich rat. Nie ma prowizji za takie spłaty. Dodatkowo oni przy każdej takiej nadpłacie i co pół roku przesyłają
@vertical: no właśnie wydaje mi się, że ktoś tutaj się żalił, że u siebie w banku musi chodzić do oddziału i za każdym razem przygotowują mu papierowy aneks do podpisania. Nawet nie wiem czy nie mówił, że za aneks pobierali opłatę... Tak więc, ma to istotne znaczenia, jeśli planuje się nadpłacać, bo nie wyobrażam sobie, aby co miesiąc iść do banku...
@lipszczak Być może to umowa sprzed rozwoju bankowości elektronicznej, obecnie zapewne większość, choć pewnie nie wszystkie banki ułatwiły wcześniejsza spłatę bo ludzie na to patrzą, dla mnie też było to ważne, a na starych klientach im nie zależy. Wiem że jeszcze mBank na pewno ma nadpłaty online.
@lipszczak: Wiele banków ma takie możliwości, między innymi ING, mBank, Millennium, PKO BP, Pekao BH (tutaj wymagany jest skan lub zdjęcie papierowej dyspozycji), Santander. BNP w poprzedniej wersji systemu też miało taką możliwość, w nowym jeszcze nie jest dostępna.