Wpis z mikrobloga

@Pepcioza: A w czym ręczne wykonanie jest lepsze od dobrze dopracowanej zautomatyzowanej mechanicznej obróbki ? (pomijam tutaj dowolną stylistykę)

Nie umniejszam Twojej pracy, bo paski wyglądają obłędnie, ale .. sam proces nie wydaje się skomplikowany (nie znam procesu, ale szwy, "oczka" i docinanie materiału to jedyne co mi przychodzi na myśl :) ). Zawsze myślałem, że główną przyczyną "wysokiej ceny" tego typu produktów jest cena dobrego materiału, a tu stwierdzenie, że
@bladykiel: oczywiście ręczne wykonanie nie oznacza od razu najlepszej jakości, tak samo jak mechaniczne nie oznacza najgorszej. Użyte materiały oczywiście robią różnicę w cenie, ale nie są to aż tak istotne różnice. Oczywiście więksi producenci kupują materiał w takich ilościach, że płacą pewnie mniej niż połowę tego co ja za ten sam materiał.

Niektórych rzeczy można nie odróżnić jeżeli chodzi o rodzaj obróbki, jednak np. szycia ręcznego na maszynie się nie
Pepcioza - @bladykiel: oczywiście ręczne wykonanie nie oznacza od razu najlepszej jak...

źródło: comment_1596609306Ryl054H3MG7Wpebg0JgbXV.jpg

Pobierz
@bladykiel: oczywiście możesz kupić nieźle wykonany pasek od jakiegoś makera za stówkę, ja niestety (bądź stety) zdecydowałem, że swoje hobby przekształcę w pełnoetatową pracę i chcę na tym zarobić (co przy wyliczeniach które robiłem, przy uwzględnieniu podatków, zusu, kosztów materiałów, amortyzacji narzędzi, wynajmu lokalu, byłoby niemożliwe przy takiej cenie)