Wpis z mikrobloga

Plan treningowy Badger Method został rozesłany do 80 osób. Chciałbym przypomieć kilka istotnych spraw

- Najlepiej zrealizować 3 cykl i w trzecim przetestować maxa
- W plan wpisujemy aktualnego maxa, nie wpisujecie 160 kg na klatę jeśli aktualnie robicie 140 kg, bo plan będzie za trudny
- Reverse sety są opcjonalne, w przypadku Exciting Setów możemy ich ilość zmniejszyć z 5 do 3. Czyli w planie wykonujemy od 6 do 11 serii bojów kierująch się tolerowaną objętością i dyspozycją dnia. Nie przesadźcie, więcej nie znaczy lepiej. Musicie mieś siłę na akcesoria
- Jeśli po 1 cyklu będzie za lekko dodajecie więcej jak 5 kg do obliczeń, jeśli tak w sam raz to 5 kg standardowo
- Pamiętajcie o zmianach akcesoriów co 4 tygodnie pod słabe punkty

Jak coś jestem do pytań. Z opinii zalezy mi na tym czy nie czujecie sie nim zajechani czy udaje się robić zakresy powtórzeń. Na podstawie feedbacku wyciągnę średnią i skoryguję formułę planu przed puszczeniem jej w świat

#badgermethod #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
Pobierz Kasahara - Plan treningowy Badger Method został rozesłany do 80 osób. Chciałbym przyp...
źródło: comment_1596545352McNVEF0kTyDb3kAEJ2tjKS.jpg
  • 38
@Kasahara: Objętościowo Twój plan przypomina odrobinkę moje podejście do 5/3/1 sprzed dwóch miesięcy gdzie robiłem po seriach roboczych 3x5 85% a do tego 5x10 60% TM w ramach BBB + akcesoria. Taki trening był dla mnie mocno wyczerpujący i ze swojej piwnicy nie raz wychodziłem po nim na czworakach - czasem nie starczyło już nawet sił na akcesoria, bo nie miałem sił się ruszać. Aktualnie śmigam 5/3/1 + 5x5 85% TM
@knoor:

Dlatego w planie jest ujęte, ze można go obciąć do 6 serii - bo tyle gdzieś na dół ludzie będą tolerować
Dlaczego wywaliłem AMRAP, bo robił u mnie za dużą fatygę. Robić np. 235 kg seria siadów ciągów kończyło się u mnie nie spaniem i trzęsieniem się 3 dni. Im większy cieżar tym odbija się inaczej na CUN. Dodatkowo brakowało mi serii typowo technicznych na trochę mniejszym % czy zakresów
@Kasahara: wreszcie miałem czas przyjrzeć się planowi izastanawia mnie czemu nie umieściłeś, którejś z serii jako AMRAP?
Taka seria dałaby odpowiedź o tym ile dołożyć, bo np jak patrzę na pierwszy cykl i rozpiskę BP to ja tym ciężarem na 2 powtórzenia zrobiłbym spokojnie 8 więc taka seria na 2 byłaby dla mnie RPE<6 co nie ułatwia "dobrania" ciężaru na nastepny cykl.
@Kasahara: Max 90 kg z tego poniedzałku, 80 kg zrobiłem na 7 powtórzeń tydzień temu a plan wyliczył 77,5 kg na 2 powtórzenia.
Założyłem, że zrobię ten ciężar na jakieś 8.
@pokey: dlatego pisałem w poście głównym ze trzeba mieć ponad 100 kg inaczej plan jakikolwiek na procentach trochę mija się z celem bo spoko co 5 procent zawsze będzie złe wyliczać - do nie do uniknięcia w planach na procentach. Dodatkowo jak zrealizujesz całe 11 serii i tak będziesz miał dosyć tym bardziej w tygodniowej kumulacji
@Kasahara: Pisałeś chyba o 400 w totalu jak mnie pamięć nie myli i poza tym sądzę, że mój WILKS to jednak upper intermediate wykopu ;)
Ja tylko dopytuję, zamierzam przetestować i na pewno Wtedy Ci zdam relacje.