Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: Nie ucz sie nigdy norweskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będziesz cały czas wkurzona chodzić, bo tam nie ma jednego, poprawnego standardu wymowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Router jest amerykańskim wynalazkiem.


@Phyrexia: Zamiast przyznać się do błędu po pierwszej korekcie, że router to to po prostu ruter to brniesz w do dalej. Pierwsze urządzenie służące do trasowania połączeń zostało wymyślone przez Donalda Davisa - do poczytania: https://en.wikipedia.org/wiki/Donald_Davies

Był on Walijczykiem, pracującym jako członek brytyjskiego NPL i pierwszej sieci NPL Networks, a jego rozwiązanie zostało potem zaimplementowane ARPANET - amerykańskim protoplaście internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°
Nie od rout, bo to znaczy rozgromić


@Sarpens: Rout oznacza rozsiać lub rozproszyć. Ponadto jest czasownikiem. Route (trasa) jest z kolei rzeczownikiem. Jeśli '"router" odnosi się do czynności, naturalnie rzecz biorąc ta czynność musi być czasownikiem.

Wynalazcą routera jest pochodzący z Kalifornii Amerykanin, William Yaeger.
@Phyrexia: Ale router nie rozprasza, rozsiewa sygnału tylko go wyznacza, więc nie od rout, a od routing, które jest od route.

A William Yaeger jest wynalazcą routera opierającego się na wielu protokołach. On dodał do tego co robi ruter - czyli wyznacza trasę pakietów obsługę wielu protokołów. To jak mówić, że myszkę komputerową to wynalazł ten, który dodał do niej scrolla, bo takiej myszki aktualnie używasz xD
@Phyrexia: Tak jak inni piszą ważne by się dogadać. Też wolę poprawną wymowę i jeśli mówię coś źle, a ktoś mnie poprawi to jestem za to wdzięczny. Jednak nie mam nic do ludzi którzy wymawiają niektóre słowa niepoprawnie ;)