Wpis z mikrobloga

Niedługo wyniki #matura, dlatego moja rada dla przyszłych studentów. Wybierzcie najlepsze studia na najlepszej uczelni na jaką możecie sobie pozwolić (jeśli macie możliwość to zagranica też będzie wspaniałym pomysłem). Jeśli chcecie pracować w topowych #korposwiat to doświadczenie jest mało ważne na początku. Liczy się tylko jaką uczelnię skończycie, jaką średnią będziecie mieć i jakie kompetencje pokażecie na rozmowie kwalifikacyjnej.

To, że w czasie studiów mieliście praktyki w jakimś januszexie nikogo nie obchodzi. W korpo wszystkiego was nauczą pod ich styl pracy. W moim poprzednim korpo woleli przyjąć ludzi po top 3 uczelni ekonomicznych w PL bez doświadczenia, niż ludzi po gównouczelniach, którzy pracowali od drugiego/trzeciego roku studiów w zawodzie.

Natomiast jeśli chcecie być wyrobnikami w jakiejś dużej polskiej firmie rodzinnej, czy jakimś accenture to wtedy doświadczenie może wam się przydać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #pracbaza #studia #studbaza
  • 34
Ja uważam że lepiej jest mieć doświadczenie w Januszexie i studia na gorszej uczelni niż same studia. Widziałem nawet po znajomych czy mojej dziewczynie.


@excelfinance: XDD

A ja po 15 latach w różnych korpo, z czego od 10 lat biorę aktywny udział w rekrutacji mówię coś innego.
@Ignacy_Loyola: Każdy ma prawo do własnego zdania, ja Cie nie wyśmiewałem i nie pisałem durnych "XDD". Staż mam krótszy niz Twoj 15letni ale widziałem po prostu po znajomych którzy próbowali się przebić. Moja dziewczyna sama nie mogła po studaich znaleźć pracy pół roku, zmuszona była isć do Januszexu, po pol roku nie wytrzymala i zaczela szukać pracy i znalazla ją w tydzień. Czy to reguła to nei wiem ale mam kilka
@Ignacy_Loyola: czy politechnika w Lublinie kwalifikuje się gdziekolwiek ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem zamiar iść też do Radomia, ale to jeśli się do Lublina nie dostanę. Wiem że obie są huowe, ale są względnie najbliżej mnie.
Kierunek elektrotechnika, ponąć bardzo ciężka(ʘʘ)
@Ignacy_Loyola: Wydaje Ci się ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest właśnie Polska mentalność, gdzie nie docenia się osoby na takich stanowiskach. Od parzenia kawy mam swoją asystentkę :P Już 3 lata pracuje, jedno z większych korpo IT. A ogólnie w czasie studiów (bo studiowałam, ale nie skończyłam) byłam prezesem koła naukowego, działałam w organizacji studenckiej i przy samorządzie studenckim na PWr. Potem pracowałam jako manager w dwóch
@Ignacy_Loyola Big4 to top czy szajs? Nikt tu nie mówi o zawodach, do których wymaga się osobnych uprawnień, jak doradca podatkowy, biegły rewident, doradca inwestycyjny, bo tu ustawy nakładają obowiązek posiadania wyższego wykształcenia. Na szeregowe stanowiska biorą z maturą.
Już 3 lata pracuje,


@Lonate: Przy takim stażu ja już zarabiałem 4-krotność ówczesnej średniej krajowej. Możesz to samo o sobie powiedzieć? Bo ty chyba nadal nie rozumiesz o czym ja piszę. Ty jesteś sekretarką i praktycznie twoja droga rozwoju już dalej nie pójdzie.

Big4 to top czy szajs?


@Boczka: XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ignacy_Loyola: I tu się zdziwisz xD Mam propozycje przejścia na inne stanowisko do zarządzania projektami. Ale Ty żyj w swoim świecie, ja będę żyć w swoim. Przykre że uważasz osoby na moim stanowisku za sekretarki. Ale jak już mowilam - to Polska mentalność, za granicą jest kompletnie inaczej.