Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zasięgnąć informacji odnośnie zakupu biletu w pociągu w przypadku podróży z kilkoma przesiadkami (takiego biletu nie da się kupić online) oraz w przypadku zmiany przewoźnika na trasie. W pytaniu podkreśliłem, że na stacji początkowej nie ma kasy biletowej, a na stacji pośredniej, gdzie zmieniam przewoźnika (w pytaniu było z PR na IC) mam mniej niż 30 minut na przesiadkę.
Na zadanie pytania dostałem następującą odpowiedź.
1. Jest wymóg wcześniejszego zakupu biletu.
2. Mogę kupić bilet u obsługi pociągu, ale muszę to zrobić na peronie
3. Wystawienie biletu w pociągu kosztuje 10 zł (nawet jak nie ma kasy)
4. Bilet innego przewoźnika z adnotacją "Zmiana przewoźnika", nie zwalnia z opłaty za wystawienie biletu w pociągu, bez względu na czas potrzebny na przesiadkę. Nie obowiązuje obecnie zasada 30 minut.

#pkp #pkpintercity #kolej #przewozyreginalne #polregio #bilety
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pcela: ile przesiadek masz? Ile przesiadek w ramach przewozu przez jednego przewoźnika? Jaka trasa?
Z kosztem 10 zł bez czynnej kasy to chyba nie bardzo ale nie do końca wiem., zasada 30min została zniesiona i obowiązuje 5 min. Podaj wieicej szczegółów może uda się to jakoś ogarnac
@starypijany123:
Tak było za darmo

@Pociongowy: @Ramone:
Pytanie było teoretyczne, a trasa w stylu PR+IC+IC+IC. Na pierwszej stacji brak kasy, a obsługa w pociągu PR nie sprzedaje biletów na pociągi IC. W pięć minut nie da się przejść z peronu, do hali dworca, kupić bilet (zwłaszcza jak jest po własnej trasie) i wrócić na peron z którego odjeżdża drugi pociąg.
Załączam też link do aktualnych (tymczasowych) zmian dotyczących sprzedaży
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pcela: w takim przypadku bym kupił przez internet bilet na regio i 3 oddzielne bilety na TLK. Potem zaraz po kupnie w jakimś określonym czasie trzeba złożyć reklamację do Intercity żeby policzyli te 3 TLK jako jeden bilet i wtedy się dostanie zwrot różnicy pomiędzy ceną 3 TLK a jedynym biletem na całą trasę. Tylko to trwa do 30 dni na odpowiedź plus do 14 dni?? na zwrot kasy. Jest do
@pcela: Kup bilet na PRy online i na pierwsze dwa odcinki PKP IC na ich stronie. W którymś z pociągów IC poproś o przedłużenie trasy na kolejny pociąg. Jeżeli jedziesz w dzień typu piątek nad morze to nie bądź zdziwionym przygłupem, że jak to nie ma miejsc w pociągu nad morze w piątek?! tylko kup bilet na PRy i dwa bilety na PKP IC, a potem pisz reklamację.

Jak nie ma
@pcela Na infolinii IC opowiadają, że nie trzeba mieć legitymacji do zniżki 37% uczniowskiej itd tak że tego.

Jak już prowadzisz takie rozważania to napisz przez formularz https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/obsluga-klientow/kontakt/ i zażądaj odpowiedzi z odniesienami do odpowiednich paragrafów.

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/obsluga-klientow/centrum-obslugi-pasazera.html tutaj siedzą też ogarnięte osoby. Możesz podejść i zapytać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pcela: odpiszą żeby kupić 3 pojedyncze bilety na TLK i złożyć reklamację. Taka jest procedura przy zakupie biletu z większą ilością przesiadek.