Wpis z mikrobloga

Miałem okazje być na Majdanie podczas całej rewolucji w 2014 roku w trakcie kulminacyjnego momentu. Porównując Kijów z Mińskiem przepaść. Miały miejsce protesty na całej Ukrainie, ale paraliż był tylko i wyłącznie w samym centrum Kijowa, walki walkami ale było to małe miasteczko w którym można było przyjść porozmawiać, zjeść ciepłą strawę. Przed sceną późnymi popołudniami było multum ludzi na której odbywały się występy muzyczne, wystąpienia osób publicznych jak polityków, sportowców, aktorów, zwykłych szarych obywateli. Na scenę mógł wyjść każdy gdybym był wystarczająco odważny a mój rosyjski trochę lepszy mógłbym wyjść na scenę powiedzieć kilka ciepłych słów dla zmian na Ukrainie. Wieczorami i nocą były już jakieś przepychanki, było słychać strzały, a pod koniec to była rzeźnia.To nie tak że reżim na Ukrainie był wtedy mniejszy był taki sam, ale Łukaszenka na błędach Ukrainy wie że taki protest trzeba zwalczyć już teraz w każdy możliwy sposób bo skończy się w ten sam sposób jak na Ukrainie. Te dźwięki budzą lęki u Łukaszenki. Gdyby Białoruś wyrwała się z tej matni przed Ukrainą poszło by jej o wiele łatwiej. Natomiast na Ukrainie protesty wyglądałyby tak jak dziś na Białorusi. #bialorus
Inncognito - Miałem okazje być na Majdanie podczas całej rewolucji w 2014 roku w trak...

źródło: comment_1597270014HmYVm9kQXgdEO23nPvahhh.jpg

Pobierz
  • 10
@GonzoMMz: Prawda, ale Janukowicz miał pełne wsparcie Rosji. Jeden z namiotów był poświęcony tylko i wyłącznie dowodami na to że po drugiej stronie barykady stoją może nie Rosjanie chodź to sugerowali, ale sprzęt Rosyjski. Gdyby Janukowicz wiedział jak ma się to skończyć na samym początku protestu rozjechałby majdan czołgami.
Prawda, ale Janukowicz miał pełne wsparcie Rosji. Jeden z namiotów był poświęcony tylko i wyłącznie dowodami na to że po drugiej stronie barykady stoją może nie Rosjanie chodź to sugerowali, ale sprzęt Rosyjski. Gdyby Janukowicz wiedział jak ma się to skończyć na samym początku protestu rozjechałby majdan czołgami.


@Inncognito: Ukraińcy mieli ten komfort, że nie było realnej groźby zajęcia całego kraju przez Rosję, natomiast na Białorusi muszą być ostrożni, bo się