Wpis z mikrobloga

Za to właśnie uwielbiam #starcitizen , niewiarygodna skala nigdzie indziej niespotykana, bitwa na jednej z planet gdzie kilkaset lub kilka tysięcy km dalej w innej części planety ludzie zajmują się swoimi rzeczami, zwiedzają, handlują, kopią, wykonują misje, wiele milionów km dalej w przestrzeni pustki ludzie zajmują się swoimi sprawami czy w stacjach kosmicznych czy innych planetach, tylko czekać aż wejdzie patch 3.11 i 3.12

#gry
Radaka - Za to właśnie uwielbiam #starcitizen , niewiarygodna skala nigdzie indziej n...
  • 12
@Radaka: Tylko czekać aż poprawią optymalizację bo podczas ostatniego darmowego okresu gra działała (o ile można to nazwać w ogóle działaniem bo nie dało sie praktycznie grać) jak gówno na RTX 2070 Super, R7 3700X, SSD NVME.
@Amenotejiikara: Aktualnie oni w ogóle gry nie optymalizują bo na tą chwile nie ma to żadnego sensu bo co chwile coś się zmienia lub jest przepisywane od zera, mi wykorzystuje maksymalnie 30% grafiki, z tego co pamiętam to optymalizacją mają się zająć dopiero w okolicach bety
@Radaka: Nie pamiętam ile wykorzystywało u mnie, wiem tylko że było niegrywalnie bez znaczenia jaką rozdzielczość ustawiłem więc tu nawet nie chodziło o wydajność a po prostu skopany kod gry. Bardzo się zawiodłem na grze bo nie wyszedłem przez to nawet z początkowej lokacji.
@Amenotejiikara: na free weeku był problem z serwerami, był dosyć poważny błąd gdzie ubijał serwery przez to przez jakiś czas prawie w ogóle nie dało się grać do tego przeliczyli się z ilością graczy którzy byli grą zainteresowani gdzie suma była kilkukrotnie większa i przez to kaskadowo wszystko się posypało, a fpsy zależą też od stanu serwera na którym aktualnie grasz
@Radaka: Właśnie coś słyszałem że fps zależą od serwera tylko dziwi mnie jakim cudem xD gram w chmurze czy na swoim sprzęcie? Rozumiem wysoki ping no ale nie niskie fps które zależą przecież niby od mojego sprzętu
@Amenotejiikara: Tutaj całkowicie inaczej to działa, wszystko w SC masz ufizycznione, wszystko ma swoją masę, gęstość itp jak wyrzucisz puszkę na jakieś planecie to jej stan fizyczny musi zaistnieć u wszystkich w tym samym czasie
@Amenotejiikara: w 3.11 mają od zera przepisać stos sieciowy, aktualny to jeszcze prehistoryk z cry engine, w 3.13 ? ma być Icache co ma rozwiązać wszystkie problemy z fizycznością świata i wtedy statki mają być całkowicie ufizycznione czyli najmniejsza rurka jest fizyczna i możesz ją uszkodzić tym samym nie dostarczasz paliwa, reaktor nie generuje energii itp

cała technologia jest już gotowa i niejako 'ukryta' do czasu aż dokończa icache
Tia, co patch ma być lepiej, sc to gówno do screenshotow. Żadna mechanika nie działa poprawnie. Serwery po max ile 50 osob? Wszystko nastawione jak to camural mawia na rule of cool. Ostatni raz bylo co robić jak jump town wprowadzali. Kolejna zmiana flightmodelu, po 8 latach dalej nie wiedzą jak chcą żeby sie statki zachowywały. Frame dropy do 30 w każdej większej lokacji, żeby je wyeliminować znowu będą musieli coś przepisać
@emgru: jak się jest niedzielnym graczem to takie wrażenie można odnieść, wszystko rozbija się o technologie których po prostu nie było i musiały być napisane od zera, aktualnie są na ukończeniu i od 3.11 zaczynają być implementowane, limit 50 graczy jest przez to że aktualnie instancja znajduje się na jednym serwerze, serwer mesh rozwiązuje ten problem dzięki czemu ilość graczy będzie nielimitowana, polecam poczytać reddita, ama na spectrum gdzie się wypowiadają
@emgru Czego Ty oczekujesz? Że rzuca SQ42 i wszyscy zaczną klepać tryb uniwersum? Gdybyś chociaż trochę się orientował co się dzieje z tymi tytułami to bys widział że wszyscy praktycznie pracują przy trybie single player, dlatego tryb uniwersum wygląda jak wygląda na dzisiejszy dzień. Obecny tryb w który można grać nie jest pioryteym firmy w tej chwili.
Tia, @DestructorOfSmiles: @Radaka: oboje gadacie o tym co "bedzie", a fakty sa takie ze kazda ich technologia ktora miala rozwiązać problemy jest #!$%@?, jak np. Ssocs. W 3.3.5 np. Nie bylo takich desyncow, fixed weapons działały akceptowalnie. Po usprawnieniach jest masakra. Mit sq42 znam, mowcie o nim jak sie pojawi. Ja mowie o tym co udostępniają i co im fundusze zapewnia. Pamietajcie ze ludzie od sq42 to nie specjalisci od