Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze? Że nie ma ofert pracy, firmy #!$%@? przez pandemię, a na jesień wróci część obostrzeń, handel znowu jebnie fikołka i spadnie na łeb, a ja dalej będę miał problem, żeby znaleźć robotę spoko, bo tę złapałem tymczasowo na czas wirusa.

A tymczasem te zera podniosły sobie pensje...przecież to jest jakiś dramat
#pracbaza
  • 95
@Wilczek03: Nie, Twój post to bait i malkontenctwo. Leży przede mną lokalna gazeta, 2 kartki klasycznej czarno-białej gazety zawalone ogłoszeniami drobnymi typu "zatrudnię'. Miasto nie wojewódzkie.

Weź się do roboty, albo idź grać w wowa.
@Wilczek03 Spoko że masz motywację,tylko żeby z tego walczenia o byt coś wynikało,zresztą po co walczyć i w imię czego ? Co byś nie zrobił i jak się nie starał to będziesz tu zarabiał zawsze przynajmniej 4x mniej niż człowiek na równoległym stanowisku za granicą. Szkoda swoich pokładów energii na ten kraj
@LokalnaPatologia: Spoko, ale co mi po tym, że zarobie 10-12 euro zagranicą, skoro z taką kasą będę tam ubogi i jedyne co mogę, to stukać hajs by wrócić do Polski.

Przecież Polacy tam żyją jak u nas Ukraińcy. Po prostu tam są lepsze warunki, ale wciąż biedujecie na jakichś brudnych stancjach z 10 innymi obrokrajowcami na mieszkaniu i kupujecie najtańsze rzeczy.
@Wilczek03 Nie chce nic mówić ale jeżeli stać Cię tylko na 10-12 euro za granicą to wątpię że ktoś tutaj da Ci 4k .Zresztą 4k to fajna kasa ale w hardej Polsce B gdzie takie pieniądze zarobisz tylko dzięki znajomościom. Jeżeli ludzie tam jeżdżą,żyją i nie mają zamiaru wracać to widocznie jest o wiele lepiej,mam sporo znajomych za granicą i to oni a nie ja kupują mieszkania i auta za gotówkę
@proceduralne: Ooo, to według ciebie, kolego, za 10euro na godzinę zagranicą stać cię na wynajęcie jakiejś kawalerki i życie na poziomie większym niż w Polsce 2000-2500 zł?

Bo moi znajomi byli w Niemczech,Holandii,Anglii (różni) i wiem, że mieszkali albo w czymś na wzór akademika z Rumunami,Bułgarami,Ruskami, albo mieszkali w 2 na jednym pokoju 6m2 i w sumie czuli się jak cyganie
@Wilczek03 hm nie wiem ,może wypada się nauczyć trochę tego angielskiego ? Nikt nie mówił że zachód to jakaś ziemia obiecana i manna kapie z nieba,ale znam sporo ludzi którzy zaczęli od niskich stanowisk i z czasem awansowali . Zresztą rób jak uważasz tylko żeby potem nie było płaki płaku że rząd sobie pensje podwyższa ,dopóki będą ludzie na nich robić i nie wyciągać żadnych oczekiwań względem polepszenia gospodarki to lepiej tu
@Wilczek03
@zexan
@proceduralne

A teraz drogie mieli zobaczcie jak bardzo oni nas podzielili, podczas każdej dyskusji obecnie da się wyczuć te napompowane podziały.

O to im właśnie chodzi, podzielonym społeczeństwem rządzi się łatwiej.

A co do podwyżek które dali sobie sami, macie piękny przykład na to, że PiS i PO to jedno i to samo - będziemy się kłócić, ale jeżeli idzie o dolanie do koryta to wszyscy zgodni.

Gardzę takimi ludźmi,